G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

17 Ekim 2019 Perşembe

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

15 Temmuz Etkinliklerle Anılıyor

15 Temmuz hain darbe girişimine o gece ilk başkaldırı bildirisini yayımlayan Adıyaman Üniversite'sinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" çeşitli etkinlikler ile anılmaya başlandı.

13 Temmuz 2018 Cuma 10:44
Bu haber 375 kez okundu
15 Temmuz Etkinliklerle Anılıyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak Üniversite Camii avlusunda 15 Temmuz gecesi yaşanılanların kronolojik seyri ile sonrasında ülkemizin her yerinde olduğu gibi  Adıyaman'da da Üniversite Rektöründen çalışanlarına kadar tüm personelinin katılımıyla gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinden enstantanelerin yer aldığı fotoğraflardan oluşan bir sergi açıldı. Sergi, 16 Temmuz pazartesi gününe kadar vatandaşlarımızın da ziyaretine açık kalacak.


Etkinlikler kapsamında ayrıca 13 Temmuz Cuma günü Adıyaman Üniversite Camisinde Cuma Namazı öncesi şehitlerimiz için mevlit okutulacak olup aynı günün akşamında ADYÜ Kalede 15 Temmuz belgesel gösterimi planlanıyor.


Konuyla ilgili açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, 15 Temmuz’da milletin iradesiyle yazılan destanın ve akan şehit kanlarının asla unutulmayacağının altını çizdi. Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; "15 Temmuz 2016 tarihinde yaşadığımız hain darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti. O gece darbeye karşı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve Başbakanımız Binali YILDIRIM nezdinde meşru hükûmetimiz ile milletimizin yanında olduğumuzu daha darbenin ilk dakikalarında bir bildiri yayımlayarak duyuran ilk Üniversite, ilk kurum olduk. Böylece daha diğerleri ne olduğunu anlamaya çalışırken biz safımızı belli ettik. Tekrar böylesine bir gece yaşamamak, şehitlerimizi yâd etmek, mili iradenin zaferini genç nesillere hatırlatmak adına Üniversitemizde 15 Temmuz gününü geçen sene olduğu gibi bu senede bir dizi etkinlik ile anıyoruz. Fotoğraf sergisinin yanı sıra 13 Temmuz’da Cuma Namazı öncesi şehitlerimiz için mevlit okutulacak, akşamında ise belgesel gösterimi yapılacak. Bu vesileyle ben 15 Temmuz dahil tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi rahmetle anıyor, hayattaki gazilerimize hayırlı ömürler diliyorum. Hepsine milletçe sonsuz minnettarız. Allah (c.c), milletimizi muhafaza etsin. Bir daha aynı ihanetleri yaşamamayı diliyorum. Bizler Adıyaman Üniversitesi olarak bu mücadelede üzerimize düşen görevi ifa etmeye devam edeceğiz. Tüm personel, öğrenci ve vatandaşlarımızı etkinliklerimize katılmaya davet ediyorum." diye konuştu.

Anahtar Kelimeler: 15 Temmuz Darbe

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->