G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

26 Ağustos 2019 Pazartesi

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

ADYU Haber: "15 Temmuz Üniversitede Çeşitli Etkinliklerle Anıldı"

15 Temmuz hain darbe girişimine karşı o gece ilk başkaldırı bildirisini yayımlayan Adıyaman Üniversitesinde "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" çeşitli etkinlikler ile anıldı.

17 Temmuz 2018 Salı 10:16
Bu haber 348 kez okundu
ADYU Haber:
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Edinilen bilgiye göre, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilk olarak hafta boyunca Üniversite Camii avlusunda 15 Temmuz gecesi yaşanılanların kronolojik seyri ile sonrasında ülkemizin her yerinde olduğu gibi Adıyaman'da da Üniversite Rektöründen çalışanlarına kadar tüm personelinin katılımıyla gerçekleştirilen demokrasi nöbetlerinden enstantanelerin yer aldığı fotoğraflardan oluşan sergi ziyaretçilerin ilgisine sunuldu.

Ayrıca, etkinlikler kapsamında Üniversitemiz Camisinde cuma namazında 15 Temmuz şehitleri ve tüm şehitlerimiz için dualar edilerek cemaate lokum ve gül suyu ikram edildi. Aynı günün akşamında ADYÜ Kale'de 15 Temmuz belgesel gösterimi gerçekleştirildi.

Adıyaman  Nöbetteydi

Hain darbe girişiminin 2. yıl dönümü 15 Temmuz akşamı ise Üniversitemiz çalışanları Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmak adına ilimizdeki etkinliklere de katılarak darbe girişimini bir kez daha kınadılar.

İl protokolü ve Adıyamanlıların geniş katılımıyla Mimar Sinan Parkı önünde "Demokrasi Yürüyüşü” ile başlayan etkinlikler, Hükûmet Meydanında devam etti.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ ve eşleri Necla GÖNÜLLÜ Hanımefendi başta olmak üzere Üniversitemiz çalışanları vatandaşlarla birlikte gece boyu nöbet tuttular.

15 Temmuz hain darbe girişimi gecesinde ilk resmi bildiriyi yayımlayan Üniversitenin Rektörü olan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ’ye vatandaşlar büyük ilgi gösterirken bol bol fotoğraf çektirerek cesaretli örnek davranışından dolayı tebrik ettiler.

Vatandaşlarla selamlaşan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, birlik ve beraberlik mesajları verdi.

Prof. Dr. GÖNÜLLÜ: “Türk Milleti Kendine Yakışanı Yaptı”

Hükûmet Meydanını dolduran vatandaşlara teşekkür ettikten sonra bir açıklama yapan Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, "Bugün hain darbe girişimine karşı Türk milletinin yazdığı destanın  ikinci yıl dönümü. Adıyaman Üniversitesi olarak çalışanlarımızla birlikte burada halkımızla birlikte yine demokrasi nöbetini icra ediyoruz." dedi.

"Milletimiz de kendine yakışanı yapmaya devam etti" diyen Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, "Türkiye’nin seçilmiş, meşru Cumhurbaşkanını görevden uzaklaştırarak hayatına kastetmek, meşrû hükûmeti devirmeye çalışmak bu milletin kabul edeceği bir durum değildi. Cumhurbaşkanımız, meclisimiz, hükûmetimiz, kahraman polisimiz ve ordumuzun emir ve komuta zincirine bağlı şerefli unsurları ve tüm milletimiz dirayetle bu kalkışmayı kısa zamanda durdurmuş, ülkeyi bir uçurumun kenarından döndürmüşlerdir. Bu konuda üniversitelerimiz de üzerine düşen görevi yerine getirmiştir. Tekrar böylesine bir gece yaşamamak, şehitlerimizi yâd etmek, millî iradenin zaferini genç nesillere hatırlatmak adına Üniversitemizde 15 Temmuz gününü geçen sene olduğu gibi bu senede bir dizi etkinlik ile anıyoruz. Fotoğraf sergisinin yanı sıra 13 Temmuz’da Cuma Namazı öncesi şehitlerimiz için dualar ettik. Akşamında ise belgesel gösterimi yaptık. Bu 15 Temmuz akşamı ise etkinlikler kapsamında Üniversitemiz çalışanları ile demokrasimize sahip çıkmak adına nöbetimizi tutuyoruz. Bilindiği üzere 15 Temmuz gecesi ilk tepkiyi Üniversite ve Rektör olarak biz yaptık. Ne mutlu bize! Her zaman söylediğim gibi bu millet bu tür ayaklanmalara pabuç bırakmaz. Bizler el ele verdikçe birbirimizi sevdikçe kimse bizlere diz çöktüremez. İnşallah bu birlik ve beraberliğimiz ilelebet devam eder. Buraya gelerek milli iradenin en güzel örneğini sergileyen ve demokrasisine sahip çıkan tüm Adıyaman halkına şahsım ve kurumum adına teşekkür ediyorum." dedi.

 

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->