G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

21 Şubat 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

AGAD'TAN 1 ARALIK KUTLAMASI

ASLAN :1 ARALIK YATIRIMLARLA ANLAMLI OLURDU Adıyaman Faal Gazetecileri Cemiyeti (AGAD) Başkanı İbrahim Aslan, Adıyaman'ın il oluşunun 64. yıldönümü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

04 Aralık 2018 Salı 13:20
Bu haber 464 kez okundu
AGAD'TAN 1 ARALIK KUTLAMASI
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

Başkan Aslan, Zengin tarihi, kültürel mirası doğa güzellikleri ve bereketli topraklarıyla bir çok medeniyete ev sahipliği yapan Adıyaman'ın kalkınmada ve yatırımlarda hak ettiği yer olmadığını vurgulayan Aslan, önümüzdeki günlerde hak ettiği yatırımlarla daha da büyüyen ve gelişen bir il olma hayalini kurduklarını ve her yıl 1 Aralık'ta kutlanan yıl dönümlerinin daha güzel başlangıçlara vesile olmasını diledi.

Aslan kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Doğası, tarihi ve kültürü ile çok büyük medeniyetlere ev sahipliği yapan Adıyaman ilimiz bu temel değerler çerçevesinde maalesef hak ettiği konumda değildir. Çevre illere oranla hem sosyo-ekonomik anlamda hem de kalkınma anlamında çok gerilerde kalan Adıyaman'ın başlıca sorunlarından biri de istihdam sorunudur. Her ne kadar daha önce 'koca köy' şeklinde bir algıya sahip olan Adıyaman'da son dönemlerde fiziki bir değişim söz konusu olsa da buna paralel direkt ekonomiye ve kalkınmaya yönelik somut adımların atılması elzemdir. Son dönemlerde mülteci akını ile birlikte adeta nüfus patlaması yaşayan Adıyaman haliyle bir çok sorunları da beraberinde yaşıyor. Sorunların minimize edilmesi için acil eylem planları kapsamında ivedilikle bu sorunların çözüme kavuşturulması gerekiyor. Türkiye'nin başka illerinin yanı sıra ilçelerde dahi büyük değişim ve dönüşümler yaşanırken , ki bazı ilçelerin sosyo ekonomik durumuna baktığımızda Adıyaman'dan kat kat iyi olduğunu görüyoruz. Bu da Adıyaman'a haksızlık yapıldığının bir göstergesidir. Siyasi iradenin özellikle kalkınmada ve istihdama yönelik nitelikli çalışmalar yapacağına inancım tamdır. Gerçek anlamda Adıyaman'ın il oluşunu kutlayacaksak en azından şehri birinci derece de ilgilendiren sorunların çözümü veya yapılacak büyük bir yatırımın açılışı 'il olma yıldönümünü' daha da anlamlı kılacağı kanaatindeyim. Adıyaman'ın cazibe merkezi olabilmesi ve marka şehir olabilmesi için daha çok çalışmamız gerekiyor. Aksi halde sürekli yerinde sayan bir ilin 'il oluşunu kutlama' nın ne Adıyaman'a bir faydası vardır ne de milletimize. Daha güzel, daha yaşanabilir Adıyaman'ın inşa edilmesine vesile olması ve ilimizin hak ettiği yeri alması dileği ile 64. Yılını en içten dileklerimle kutluyorum.

Anahtar Kelimeler: AGADTAN 1 ARALIK KUTLAMASI

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->