G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

26 Ağustos 2019 Pazartesi

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Devlet Konservatuvarı Sesine ve Enstrümanına Güvenenleri Bekliyor

Türkiye’nin önde gelen yükseköğretim kurumları arasında yer alan Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı, yeni eğitim-öğretim yılı için yetenekli öğrencileri bekliyor.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 19:11
Bu haber 636 kez okundu
Devlet Konservatuvarı Sesine ve Enstrümanına Güvenenleri Bekliyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
Haber7yaman muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi içerisindeki Sanat binasında hizmet veren Üniversitemiz Devlet Konservatuvarı, 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için Müzikoloji programına özel yetenek sınavı ile 25 öğrenci alacak.

Keman, viyolonsel, piyano ve bağlama gibi enstrümanlarda yeteneği olan öğrencileri bünyesine katmak isteyen Devlet Konservatuvarı müziksel işitme, yazma ve algılama test sınavı ve müzikoloji alan bilgisi sınavı olarak toplu bir yetenek sınavı yapacak.

Konu ile ilgili bilgi veren Konservatuvar Müdürü Doç. Dr. Barış TOPTAŞ şöyle konuştu: "Geleceğin sanatçıları, sahneye ilk adımlarını konservatuvarlarda atıyor. Çocuklarının yetenekli olduğunu düşünen tüm velilerin, yapılan özel yetenek sınavı için onlara destek vermesini istiyoruz. 2018-2019 eğitim-öğretim yılı için düzenlenecek özel yetenek sınavlarında öğrenci kontenjanları geçen yıllara göre arttı. 20 kişi olan kontenjanımız bu yıl 25’e yükseldi. Adıyaman gerçekten huzurlu ve güzel bir il. Bunun yanı sıra her üniversitede olmayan piyano çalışma laboratuvarımız mevcut. Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün üniversitemizin her alanına olduğu gibi sanat alanına da verdiği destekle önümüzdeki dönemin hazırlıklarını tamamladık. Tüm kadro yeni gelecek öğrencilerimizi bekliyoruz."

Yetenekli gençlerin mutlaka bu sınavlara katılması gerektiğini anlatan Doç. Dr. TOPTAŞ, sınavlarla ilgili daha detaylı bilginin üniversitemiz internet sitesinden edinilebileceğini belirtti. 

Adayların Devlet Konservatuvarı Müzikoloji Bölümü Özel Yetenek Sınavına başvurabilmeleri için TYT puan türünde en az 150 (engelli adaylar 100) veya üstünde puan almış olmaları gerekiyor. Başvurular, 23 Temmuz ilâ 9 Ağustos tarihleri arasında internet üzerinden http://basvuru.adiyaman.edu.tr/muzik-bolumu/ adresiyle çevrimiçi olarak alınacak.

Devlet Konservatuvarı ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Konservatuvarın internet sitesihttp://konservatuvar.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitemizin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi (https://adiyaman.edu.tr/) ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->