G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

16 Aralık 2019 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Gözlemevi Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgiyi Arttırıyor

Adıyaman Üniversitesi Gözlemevi Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgiyi Arttırıyor

29 Haziran 2018 Cuma 20:48
Bu haber 493 kez okundu
Gözlemevi Adıyaman’da Astronomiye Duyulan İlgiyi Arttırıyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
Adıyaman Üniversitesi  Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde çalışmalarını yürüten Gözlemevindeki teleskop ile yaz ayları boyunca her çarşamba Gökyüzü Gözlem Şenliği etkinliği düzenleniyor.

 
Bu haftaki Gökyüzü Gözlem Şenliğine Üniversitenin Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR, Prof. Dr. Hasan SOLMAZ ve misafirler katılırken, katılımcılar Fen Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümünden Arş. Gör. Dr. Nazlı KARAMAN nezaretinde ay ve diğer gök cisimlerini gözlemleme imkânı buldular.

Etkinlik hakkında konuşan Üniversite Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit TEMİR, Üniversitemiz Gözlemevinde Türkiye'nin en büyük teleskoplarından biri olan ADYU60 teleskobuyla uluslararası görevler dâhilinde gökyüzünün gözlemlendiğini belirtti.

Adıyaman Üniversitesi  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan SOLMAZ ise perdiyodik olarak üniversitemiz çalışanları, öğrencileri ve halkımıza açık olarak gerçekleştirilen gökyüzü gözlem şenlikleri ile her kesimden insana gökyüzünün güzelliklerini görme imkânını sunmaya çalıştıklarının altını çizerek böylece Adıyaman’da astronomiye duyulan ilgiyi artırmayı hedeflediklerini söyledi.

Gözlem şenliğine gelen misafirler ise gördükleri ilgiden dolayı başta Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ olmak üzere Üniversite yönetimine ve çalışanlarına teşekkür etmeyi ihmal etmediler.

 

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->