G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

21 Şubat 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

KYK Adıyaman’da Kadına Şiddet Eğitimi

KYK Adıyaman İl Müdürlüğü personeline Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitim Semineri düzenledi.

29 Temmuz 2018 Pazar 23:31
Bu haber 712 kez okundu
KYK Adıyaman’da Kadına Şiddet Eğitimi
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Edinilen bilgiye göre, KYK Adıyaman İl Müdürlüğü eğitim faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Öğrencilerin olmadığı yaz döneminde fiziki hazırlıkların yanında, personeline yönelik gerçekleştirdiği eğitim çalışmalarıyla da yeni döneme hazırlanıyor.

KYK Adıyaman İl Müdürlüğü Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eylem Planı kapsamında tüm birimlerinde çalışan personeline kadına yönelik şiddet konusunda seminer verdi.

Sosyolog Sami Özdemir ve eğitimci Halime Eren’in katılımı ile gerçekleşen ilk seminer merkez yurtlarda çalışan hizmet personeli ve idari personele verildi.

Seminer kapsamında kadın erkek eşitliği/eşitsizliği, kalıpyargılar, ayrımcılık ve kadın erkek eşitsizliğinin sonuçları üzerinde duruldu. Bu kapsamda kadına yönelik şiddetin tanımlarının, türlerinin ve yaygınlığının anlaşılması, bunun kadınlar ve çocuklar üzerindeki etkilerinin anlaşılması ve kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda uluslararası ve ulusal mevzuat konusunda çeşitli bilgiler verildi.

Şiddete maruz kalınması veya bırakılması durumunda yapılabilecekler ve konuyla ilgili kamu kurum ve kuruluşların görev ve yetkileri konusunda da katılımcılar bilgilendirildi.

İl Müdürü Sami Köroğlu; “Öncelikle Kadına Şiddetle Mücadele Eğitim Seminerinin herkese faydalı olmasını ve toplumsal duyarlılığı arttırarak amaçlanan farkındalığı sağlamasını diliyorum.

Kadınlar Allah’ ın bize emanetleridir. Kadınlarımıza yönelik her türlü baskı, mobbing ve şiddet hiç bir türlü affedilemez. Dünya’da ve ülkemizde sıkça yaşanan bu tür olaylar kaygı yaratacak kadar artmaktadır. Kadına yönelik şiddet, fiziksel, duygusal ve ekonomik boyutlarıyla büyük bir insanlık suçudur.

Kız çocuklarını rahmet vesilesi olarak zikreden, kadınların eğitimine ayrı bir önem atfeden, “Cennetin annelerin ayağı altında olduğunu” ifade eden Peygamberimiz, cahiliye zihniyetinin kadına yönelik şiddet içeren bütün olumsuz inanış ve davranışlarını reddetmiş ve mücadele etmiştir.

Ayrıca Peygamberimiz "Sizin en hayırlınız ailesine karşı en hayırlı olandır bende aileme karşı en hayırlı olanım." buyurmaktadır.” ifadelerini kullandı.

Bu eğitim semineri vesilesiyle artacak duyarlılığın tüm katılımcıların hayatında iz bırakması temennisi seminer son buldu.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->