G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

26 Ocak 2020 Pazar

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Muhtar Adayı Ramazan Yavuz Haber7yaman'a Konuştu

Adıyaman Siteler mahallesi muhtar adayı Ramazan Yavuz ile söyleşi gerçekleştirdik. Muhtar adayı Ramazan Yavuz, Ulaşılamayan muhtar olmayacağını ifade etti.

30 Aralık 2018 Pazar 23:54
Bu haber 1252 kez okundu
Muhtar Adayı Ramazan Yavuz Haber7yaman'a Konuştu
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->


 Muhtar Adayı olarak kendinizi nasıl biri olarak tanımlıyorsunuz?
Muhtar adayı Ramazan Yavuz , " Ben yerinde oturabilecek yapıda bir insan değilim. Benim her zaman insanların içinde olmam, hep bir şeyler yapmam lazım. Bunun maddi karşılığı olsun olmasın, bu beni mutlu ediyor. Hayata daha iyi bakıyorum. Oturduğumda köreldiğimi düşünüyorum. Kurslarla, toplantılarla, arkadaşlarla ben sürekli kendini geliştiren biriyim. Sürekli insanların içerisindeyim. Zaten insanlara elimden geldiğince el uzatmaya çalışıyorum. Ama bunu statü kazanarak yapmak başka olur. Yetkim olursa insanlara daha fazla yardımda bulunabileceğime inanıyorum" dedi.

Muhtarlık makamına bakış açınızı öğrenebilir miyim?

Senin derdini yüksek makamlara da iletebilecek en yakın kişidir muhtar. Muhtarlık görevini bir anlamda ‘sosyal sorumluluk’ olarak görüyorum. Bu bir koltuk kavgası değil, orada oturmaya gelmiyorsunuz sonuçta. ‘Ben muhtar olayım orada otorayımı’ amaçlamıyorum.
Kimseyi yalan söylemlerle kandıramazsınız. Muhtarlığın belirli sınırları vardır, Buradaki sorunlarla ilgili köprü görevi görüp takipçisi olacağız. Gidip sürekli araştırmak, dilekçe vermekle olmaz; takip etmek de gerekir. Ben bunları görev olarak değil de gerçekten isteyerek yapacağım. Ben ileriye güvenle yürümek istiyorum. İdeallerim düşüncelerim var, sağlam basarak gitmek istiyorum.
“Bu Seçim Bütün Seçimlerden Daha Zor”
Muhtarlık seçimi bütün seçimlerden zor bir seçim. Çünkü belediye başkanı, başbakan vaatler verebiliyor ve yaptırım gücü var yerine getirebiliyor. Ama muhtarlık bu konuda zor bir şey. Muhtarın yetkileri belli bir yere kadar sınırlandırılmış. Ben yetkilerim elverdiğince yapacağım. Ben her zaman dürüst oldum. Ben yetkilerim el verdiğince nereye gidilmesi gerekiyor ne yapılması gerekiyor bunun takipçisi olacağım.


Seçmen olarak Niçin Muhtarlık Seçiminde Size Oy Verelim?

İnsanlarla bire bir olmayı, konuşmayı, onların sorunlarıyla ilgilenmeyi seviyorum. Kendime öz güvenim tam; çözüm üretebileceğime, bu işi hakkıyla yapabileceğime inanıyorum. Siteler, çok nezih bir mahalle oldu. Buradaki insanlara hitap edebileceğimi, muhtarlık görevini layıkıyla ve severek yapacağımı düşünüyorum. Vaatlerimden biri de şu: Her hafta bir esnafımızda yemek yiyeceğim ve her hafta çat kapı bir eve misafir olacağım. İnsan bu anlamda da faydalı olmalı. Bu bir moraldir, motivedir. Ulaşabildiğim kadar insana ulaşmaya çalışıyorum. Gelen benim için gelecek, başka bir şey için gelmeyecek. İnsanların bana güvenebileceğine inanıyorum. Samimi olmadığınız birçok insanın bile sizi sevdiğini fark ediyorsunuz; ben sahada bunu gördüm. Bu iş olur ya da olmaz kısmet ama ben elimden geleni fazlasıyla yaptığıma inanıyorum. Keşkeyi sevmiyorum o yüzden keşke dedirtecek hiçbir şey bırakmıyorum. Ben bu işi canı gönülden yapmak istiyorum. Oy kullanamayacak olsa dahi mahallemde olan esnafı ziyaret ettim. Onların takdirini almam benim için çok önemli.
Siteler Mahallesi Muhtar Adayı olarak, Seçim çalışmalarında 16 yıldır kullandığım cep telefonu numaramı paylaşıyorum ve bunun da samimiyetimin bir göstergesi olduğunu vurguluyorum. Seçim öncesinde de muhtar olduktan sonra da vatandaşın aynı numaradan bana ulaşmaya devam edebileceğini söylüyorum.
‘Ben Ulaşılamayan Bir Muhtar Olmayacağım’
Mahalle sakinlerinin bana gece de gündüz de olsa her zaman ulaşabileceklerinin garantisini veriyorum. Geldiler, makamımda beni bulamadılar; rahatlıkla beni telefonla arayıp birinci ağızdan sorunlarını iletebilirler. İnsanlar seçildikten sonra onları bir daha göremezsiniz, onlara ulaşamazsınız dokunamazsınız ama ben öyle olmayacağım.


Muhtar Adayı olarak diğer muhtar adaylarıyla görüştünüz mü?
Görüştüklerim oldu. Seçimin sevgi ve saygı çerçevesi içinde olmasını istiyorum. Herkesin medeni hakkı, medeni cesaretidir. Bu işi kendisinin layıkıyla yapabileceğine inanıyorsa herkes aday olabilir; ben de saygıyla karşılar tebrik ederim. Ben seçimi kazanırım kaybederim hiç önemli değil; ben insanların sevgisini kazanmışım onu gördüm. Şerefimle onurumla mücadele veriyorum. Kesinlikle kimseye bir iftira da ve yanlış bir söylemde bulunmaktan kaçınıyorum.


Muhtar olduğunuz takdirde yapacağınız faaliyetler nelerdir.?
1-Ekibimle beraber mahallemizin ihtiyaç duyduğu projelerin hayata geçirilmesi için mahalle sakinleri ile araya gelerek istişare toplantıları yapacağız.
2-Elektrik panoları ve çöp konteynerlerinin çevredeki görüntü kirliliğini önlemek için gerekli birimlerle görüşülerek renklendireceğiz.
3-Mahallemizde yaşlı, bakıma muhtaç ve ekonomik durumu iyi olmayan vatandaşlarımızı tek tek ziyaret ederek gıda, yakacak ve maddi yardımlardan faydalandırmak için ne gerekiyor ise yapacağız.
4-Mahallemizin kendine ait WEB adresi olacak, mahallemizin eksikleri ve yapılanlar sitede yayınlanarak istek ve talepler online yapılacak.
5-Mahallemizde fazlasıyla olması gereken; yaşlılarımızın, gençlerimizin ve bayanlarımızın dinlenebileceği oyun ve yürüyüş parkları için gerekli yerlerle görüşülerek takibini yapacağız.
6-Mahallemizin yol, su, kaldırım ve elektrik sıkıntılarının takibi yapılarak sorunların takibi olacağız.
7-Mahallemizde gençlerimizi sportif faaliyetler ve ihtiyacımız olan okuma kültürüne teşvik etmek için elimizden geleni yapacağız.
Kısacası ekibimle beraber oturan muhtar değil çalışan muhtar olacağım

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->