G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

10 Nisan 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Oturakçı Pazarı Projesinde Son Durum

Adıyaman Belediyesi tarafından tarihi Oturakçı Pazarı’nda gerçekleştirilmesi planlanan restorasyon çalışmaları ile ilgili hazırlanan projeyi çarşı esnafıyla birlikte değerlendiren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, Adıyaman’ın çehresini değiştirmek istediklerini söyledi.

27 Ekim 2019 Pazar 19:36
Bu haber 315 kez okundu
Oturakçı Pazarı Projesinde Son Durum
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
  Adıyaman’ın tarihi mekanlarından bir tanesi olan ve tamamlanması durumunda cazibe merkezi haline geleceği düşünülen Oturakçı Pazarında sürdürülen restorasyon çalışmaları ile ilgili gelinen süreç ve hazırlanan projeyi çarşı esnafıyla değerlendiren Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç, tek gayelerinin Adıyaman’ı hak ettiği yerlere getirmek olduğunu söyledi.

    Oturakçılar Pazarında bulunan tarihi çay ocağında gerçekleştirilen görüşme öncesinde Vali Aykut Pekmez ve Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ile birlikte Tuz Hanı’nda gerçekleştirilen restorasyon çalışmalarını inceleyen Başkanımız, daha sonra Vali Pekmez, Emniyet Müdürü Ergüder ve beraberindeki heyet ile birlikte Oturakçı Pazarı esnafıyla bir araya geldi. Hazırlanan projenin görsellerini esnaflarla paylaşıp bilgiler veren Başkanımız, amaçlarının kimseyi mağdur etmek olmadığını dile getirerek, “Aksine buradaki esnafımızın daha büyük kazançlar elde edeceği fiziki bir ortam oluşturma gayreti içerisindeyiz” şeklinde konuştu.

    Çarşı esnafıyla uzun uzun sohbet eden Başkanımız şunları dile getirdi: “İlimizin en eski çarşılarından bir tanesi olan Oturakçı Pazarı’nı restore ederek ilimizin turizmden aldığı payı arttırmayı hedefliyoruz. Bunun için hazırladığımız projeyi esnafımızla değerlendirdik. İnşallah onların da desteğiyle bu projemizi en kısa sürede hayata geçiririz. Eğer bu projemizi hayata geçirebilirsek, Oturakçı Pazarı’nın ilimiz için bir cazibe merkezi haline geleceğini düşünüyoruz.”

   Projeyi yakından inceleyen esnaflar ise eksik gördükleri noktalar hakkında fikirlerini belirterek, böyle önemli bir projenin adımını atan Belediye Başkanımız Dr. Süleyman Kılınç’a ve ekibine teşekkür etti.

Anahtar Kelimeler: Oturakçı Pazarı Adıyaman

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->