G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

26 Ağustos 2019 Pazartesi

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Turizm Fakültesi Geleceğin Turizmcilerini Bekliyor

Adıyaman ÜniversitesiTurizm Fakültesi, 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da ilimiz Adıyaman'ın gönüllü elçileri olacak turizmcileri yetiştirmeye devam edecek.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 19:06
Bu haber 593 kez okundu
Turizm Fakültesi Geleceğin Turizmcilerini Bekliyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

Haber7 Yaman muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adıyaman Üniversitesi Merkez Külliyesi içerisindeki Merkezi Derslikler binasında 12 kişilik akademik kadrosuyla hizmet veren Turizm Fakültesinde bu yıl Turizm İşletmeciliği programına 20, Turizm Rehberliği programına ise 40 öğrenci olmak üzere toplamda 60 öğrencilik kontenjan açıldı.

Bu yıl yeni açılan ve ilk defa öğrenci alacak olan Turizm Rehberliği programı dil puan türü, Turizm İşletmeciliği ise eşit ağırlık puan türü ile öğrenci alacak.

Fakülte ve programlar hakkında bilgi veren Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR, ülke ekonomisine hizmet etme sorumluluğuna sahip öğrenciler yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

"Adıyaman, Turizm Öğrencileri İçin Bir Şanstır"

Dekan Prof. Dr. GÜNDOĞAR; "Adıyaman, tarihi dokusu ve turistik değerleriyle turizm fakültesinde okuyacak olan öğrenciler için büyük bir şanstır. Dünyanın sekizinci harikası olan Nemrut Dağının yanı sıra, Perre Antik Kenti, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Kahta Kalesi ve inanç turizm kaynağı olan Safvan Bin Muattal önemli kaynaklarımızdandır." dedi.

"Sorumluluk Sahibi Gençleri Fakültemize Bekliyoruz"

Turizm Fakültesi ve bu fakülteyi tercih etmenin avantajları ile iş imkânlarından bahseden Dekan Prof. Dr. GÜNDOĞAR; "Ülkesine karşı görev ve sorumluluk bilincine sahip, ulusal ve uluslararası turizm standartlarında çağdaş, takım çalışmasına yatkın, topluma ve ülke ekonomisine hizmet etme sorumluluğuna sahip ve bu sorumluluğu yüklenecek, bilgili ve becerikli orta ve üst kademe yönetici adayları ve uzmanları yetiştirmeyi amaçlamaktayız." dedi.

"Turizm Fakültesini Tercih Eden Öğrenciler Avantajlı"

Turizm Fakültesini tercih edecek öğrencilerin avantajlarından da bahseden Dekan Prof. Dr. GÜNDOĞAR; "Burada eğitim görecek olan öğrencilerimiz öncelikle iyi bir seviyede İngilizcenin yanı sıra ikinci bir yabancı dil (Rusça, Almanca, Arapça) bilgisine sahip olacaklar. Özel donanımlı bilgisayar laboratuvarında Rezervasyon Sistemleri (Opera ve Amadeus) programını öğrenme sonucunda öğrencilerimiz sertifika alabilecek ve mezun olduktan sonra otellerde, seyahat acentelerinde, hava alanlarında çalışabilecekşer. Öğrencilerimize; eğitim döneminde teorik dersler verilmekle birlikte, uygulamalı dersler ve teknik geziler düzenlenmektedir.  Tarihi ve kültürel değerleri zengin olan Adıyaman ili dışında, Türkiye’nin diğer önemli turistik merkezlerine düzenli olarak geziler yapılmaktadır. Farabi ve Mevlana öğrenci değişim programlarının yanı sıra, Erasmus+ öğrenci değişim programı kapsamında da Fakültemiz öğrencileri Avrupa ülkelerindeki üniversitelerde bir yıla kadar eğitim alabilmektedir. Eğitim-öğretim süresi içerisinde kendilerini geliştirmek amacıyla öğrenciler için çeşitli kültürel ve sosyal etkinlikler düzenlemekteyiz. Sektör temsilcileri ve başka üniversitelerden akademisyenler davet ederek bilgilendirme toplantıları, seminerler düzenlenmekte, güncel turizm konuları paylaşılmaktadır. Öğrencilerimiz, sınıflarda aldıkları teorik bilgileri uygulamaya geçirmek için yaz döneminde Türkiye’nin farklı turistik şirketlerinde, önemli acenteleri ve otellerinde staj yapmaktadırlar. İsteyen öğrenciler için Erasmus+ programı kapsamında yurtdışında da staj yapma imkânı mevcuttur." dedi.

"İş Sıkıntısı Yok Diyebilirim"

Turizm işletmeciliği ve Turizm Rehberliği Bölümü mezunları için iş imkânlarının sınırsız olduğunun altını çizen Dekan Prof. Dr. GÜNDOĞAR; "Mezun öğrencilerimiz turizm sektöründe faaliyet gösteren konaklama işletmeleri, seyahat acentaları, ulaştırma işletmeleri, yiyecek-içecek işletmeleri, yat-marina işletmeleri, eğlence işletmelerinde çalışabilmektedirler. Turizm Rehberliği Bölümü mezunlarımız ise Kültür ve Turizm Bakanlığı, Dışişleri Bakanlığı, televizyon kanalları, oteller, turizm acenteleri, tur şirketleri, sağlık turizmi alanında faaliyet gösteren işletmeler, serbest zamanlı turist rehberliği, tercüme büroları ve yabancı dil kurslarında çalışabilirler. Bunun yanı sıra mezunlarımız yüksek lisans ve doktora eğitimlerini tamamlayarak akademisyen olabilmektedirler. Öğrencilerimiz KPSS’ye girerek yeterli puanı aldıkları takdirde alanlarıyla ilgili memuriyetlere de atanabilmektedirler." dedi. 

"Yeteneğiniz Olan Bölümleri Tercih Ediniz"

Üniversite tercihleri öncesinde öğrencilere tavsiyelerde de bulunan Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR; "Yeteneğiniz olan bölümlere ve alanlara tercih yapınız. Bildiğiniz ya da bilmek istediğiniz, merakınız olan alanları tercih ediniz." diye konuştu.

Turizm Fakültesi ve Bölümleri hakkında daha ayrıntılı bilgi için Fakültenin internet sitesi http://turizm.adiyaman.edu.tr/ adresi ziyaret edilebilir.

Ayrıca Üniversitemizin tüm öğretim programları ve kontenjanları hakkındaki bilgilere Üniversitemiz internet sitesi (https://adiyaman.edu.tr/) ana sayfasındaki Eğitim menüsü içerisinde bulunan Öğretim Programları sayfasından erişilebilmektedir.

Haber7yaman/ Adıyaman

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->