G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Mayıs 2019 Pazar

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Ah Çocuklar!

05 Temmuz 2018, 21:19
Bu makale 802 kez okundu
Ah Çocuklar!
Fatma ULUBEY
 Eskide büyüklerimiz olumsuz bir olay yaşandığı zaman başımıza taş yağsaydı, keşke yer yarılsa da içine girsek derledi. Son günlerde küçük Eylül ve Leyla' nın yaşadıkları insanım diyen herkesi üzüntüye boğdu, kahrolduk. Başımıza taş yağsaydı, yer yarılıp da içine girseydik. Sizi bilmem ama ben böyle hissettim.
Toplum olarak ne hale geldik, yada getirildik? İnanın ben artık cümle kurmaktan zorlanıyorum.
Ülkemizde sık aralıklarla Çocuklar öldürülüyor, taciz, tecavüz, istismar bitmiyor. Ağzı süt kokan bebelerden sokaktaki hayvanlara kadar..
Yazık çok yazık! İnsanlık adına utanç vericidir. 
Şimdi soruyorum sizlere, bize ne oluyor böyle? Toplumun ahlaki değerleri neden bu kadar çöktü. Neden çocuklarımızı koruyamıyoruz? Hükümetin bu konudaki kararlılığı;
Yasalar ve uygulamalar ne durumda. Üzerinde durmamız, konuşmamız ve tartışmamız gereken önemli bir konu.

Çocuklara karşı istismar söz konusu olduğunda üstü ört pas edilmeden bunları yapan kişi, kurum kim olursa, ne olursa olsun ağır cezalar verilmeli , kapatılmalı, ifşa edilmelidir. Burada medyaya da önemli sorumluluk ve görevler düşüyor.
Şimdi bir kez daha ülkeyi yönetenlere sesleniyorum. 
Çocuk konusunda istismar ve ölümlerin önüne geçmek için tüm siyasi partiler programlarına öncelikle çocuklara yer vermeli ve ivedilikle çözüm getirmelidir. Çocukların her türlü istismardan korunması için hangi önlemlerin alındığı, alınacağı konusunda kamuoyunu tatmin edici,vicdanları rahatlatan bir açıklamada bulunmalarını beklerdim.
Uluslararası anlaşmalarda ülkemizin de imzaladığı çocuk hakları sözleşmesine göre: "şiddet,istismar,ihmal ve her türlü tehlikelere karşı korumak her çocuğun hakkıdır." Deniyor, peki Çocuk hakları sözleşmesi uygulanıyor mu?
Çocuk istismarı yüzde 700 artmış. Bakın son 10 yılda çocuk istismarı vakaları 300 Bini geçmiş.
Çok iyi hatırlıyorum, çocuklara yönelik cinsel istismarın araştırılması ve önlenmesi için TBMM’ye sunulan önerge, muhalefet partili vekiller tarafından kabul edilirken, AKP’lilerce reddedildi neden?
Aslında nedeni açık çok uzağa gitmeye gerek yok. 
Ensar Vakfı'nda yaşanan taciz suçları için bir bakan "bir defada bir şey olmaz" diyebilmektedir ve yaşanan cinsel istismarda kurumun sorumlukları, devletin denetim eksiklikleri yok sayılmaktadır. 
Diyanetin "9 yaşındaki evlenir" yönünde Fetva verildi.Bunun gibi nice olumsuz örnekler.Bu ve benzeri söylemleri toplumda meşrulaştıran anlayış,çocuklara cinsel istismarın,ölümlerin zeminini oluşturmaktadır.
Devletin çocuklarımızı korumada kalıcı politikalar hayata ivedilikle geçirmesi gerekir. Unutmayalım ki, Mustafa Kemal Atatürk'ün dediği gibi, ''Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar" 

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->