G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Ocak 2019 Cumartesi

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Ak Parti Ne Yapacak?

06 Mayıs 2017, 19:48
Bu makale 739 kez okundu
Ak Parti Ne Yapacak?
Ahmet YILMAZ

Politik analizlerin yapıldığı gelişmelerin gerisinden hareketli bir dönem yaşıyoruz . Referandumun ürettiği yeni sistemin meyveleri olgunlaşmaya başlayacak. Yapılaşmanın nasıl olacağı nasıl bir sisitemin inşa edileceği bilinmiyor. Neden Çünkü siyasi tarihmize baktığımızda bir örneği yok. Yaşanmamış! Böyle bir modeli ilk defa uygulayacağız. İlk Cumhurbaşkanınıda seçmiştik çok geç değil 2014 yılı... Yani Türk tipi başkanlık sistemine adım atıyoruz. Sistem nasıl işleycek 18 maddenin içeriği ne olacak ilerliyen günlerde sinyallerini alacağız. İlk Adımlar üyelik işlemleri, hsyk gibi maddeler yürülüğe girecek. yani partili cumhurbaşkanlığına geçmiş olacağız.Partinin enerjisini sistemle yürütecek ve yürütmenin başı olacak

Referandumun ardından 2019 seçimlerine çok hızlı başlayan Ak Parti neler yapacak veya neler yapmalı? 

 Ak Parti Kadroları Değişmeli
Bu süreçte 15 yıllık iktidarlık sürecinde kadrolarda iyileştirmeye gitmelidir. Halka tepeden baka yöneticler yerine halk ile içe içe halkın sorunlarını çok iyi analiz edip gündeme taşıyan yönetimlerle çalışmalıdır. Kendi çıkarlarını ön planda tutan yönetim anlayışı yerine toplumu göz önünde bulunduran yöneticiler tercih edilmelidir. Çember oluşturmuş yöneticilerin çemberini dar tutması değil geniş halkalar oluşturmalıdır. Her kesime eşit bakan anlayış kazanacaktır. Yönetimler yıllar geçtikçe basitleşitirldi. Kadrolar üretemez oldu. 2017 referandumundan sonra Ak Parti bunun farkına varmış ve olağan kongre ile yönetim anlayışını değiştirecektir.

Sözler Tutulmalı-Taşerona Kadro
Özelikkle Ahmet Davutoğlu'nun başbakanlığı döneminde taşerona kadro sözü verilmişti. 750 bine yakın taşeron verilen sözün tutulmasını istemektedir. Bakanlıkların hızlı bir şekilde verilen bu sözlerin tutulması konusunda harekete geçmesi gerekir. Her yeni bir güne heyecenla uyanan taşeron işçilerin hakları verilmeli. 

İşsizlik Azaltılmalı
Özellikle işsiz gençlere yönelik projeler üretilmeli. Gençlerin geleceklerine yönelik endişeleri giderilmelidir.
Atanamayan Öğretmen
Bir çok alanda atanamayan öğretnmenlerin hakları verilmeli. Eğitim öğretim programıyla ilgili sistemden yaşanan aksaklıklar giderilmeli. 
Ekonomi Düzeltilmeli
Piyasalardaki dengesizlik . halkın alım gücü artıtılmalı. Elektirk su doğalgaz fiyatlarındaki artışlar göz önünde bulundurulmalıdır.
Esnaf kan Ağlıyor

Her ne kadar yüzde 50 temsil hakkkı olsada esnaf bunun farkında . Sabah kepenk açıp siftah edemeyen esnafların sorunları ele alınmalıdır.
Banka Kredileri düşürülmeli
Bankalarda fazi artışının önüne geçilmelidir. Bunula ilgili adımlar atılmalıdır.
Sınavlarda yapılan Haksılıkların Önüne geçilmeli
Adil olarak sınavların yapılması gerekmektedir. Kalkınmanın yanında adaletinde ön planda tutulması gerekiyor. Özellikle ve özeliikle el altından alınan torpil adı verdiğimiz haksızlığın önüne geçilmeli. herkes hakkıyla kazanmalı
Asgari Ücret
Asgari ücret ile ilgili düzenlemeler dahada iyileştirilmeldir.Bununla ilgili firmalar denetlenmeleridir.
Kamu Kuruluşları
Kamu kuruluşlarındaki memurların daha aktif bir şekilde proje üreten personeller hailne getirilmesi gerekiyor. Personel eğitimleri personel denetimi yapılmalıdır
Sağlık Alanında İyileştirme
İlllerdeki ve ilçelerdeki doktor ve hastane eksiklikleri giderilmeli, Eczanelerde katılım ücretleri kaldırılmalıdır. Yapılan projelerin daha işlevsel hale getirilmesi gerekiyor.
Gss Çilesi Bitmeli
Gss primlerini ödeyemeyen gençler için düzenleme yapılmalıdır. Bunlar hükümet kontrolünde olmalıdr. Gss borcu olan binlerce genç var...
Belediyeler Kontrol altına alınmalı
Üreten belediye halkına hizmet eden belediye anlayışı sosyal olarak halkına hizmet etmelidir. Vatandaşların mağdurriyetleri giderilmeldir.
Parklardan alınan ücretler vergiler vb .işlerde iyileştirme yapılmaldır.
Spor Alanında daha ileriye

Spor alanında önemli projelere imza atılmalı. Amatör kulüpler dahada desteklenmeli. Geleceğimiz olan çocuklarımızın sağlıklı bir yetişmesi adına katkı sağlayacaktır.
Eğitim
Eğitim ile ilgili sistemin oturması gerekiyor. Eğitim Öğretim programları iyileştirilmedir.
Tarım
Tarım alalnında reform sayılabilecek adımlar atılmalıdır. Tüketen toplumdan çok üreten topluma geçmeliyiz. 
SSk-Emeklilik Yaşı
Ssk ile ilgili prim borçları, emeklilik gibi düzenlemelerin hayata geçmesi gerekiyor. Nüfusa göre emeklilik yaşının düzenlenmesi gerekmektedir. Gençlerimiz kafasına takıldığı öenmli sorunlardandır. Emeklilik ve Yaş Sorunu
Bedelli Askerlik
Bedelli askerlikle ilgili net konuşulmalıdır. Bedelli askerlik müjdesi bekleyen gençlere net cevaplar verilmelidir.

Mağdururiyetler Giderilmeli
Özellikle son hamlelerden sonra yapılan operasyonlarda mağdur edilen kesimlerin açığa kavuşturulması gerekmektedir. Mağdur aileleri umutla hükümetin yapacağı adımları beklmektedir.Bu adımlar atılacak mı? yoksa mağduriyetler giderilecek mi?

Ülke gündemini oluşturan Ekonomik sosyal kültürel her türlü problemin çözüme kavuşması gerekmektedir. Sorunların bir an önce çözüme kavuşması ümidiyle...


    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sitemizi Beğeniyor Musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->