G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Ekim 2019 Cumartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

BESNİ EĞİTİM BAYRAMI

19 Eylül 2019, 17:51
Bu makale 29 kez okundu
BESNİ EĞİTİM BAYRAMI
Celal Topkan

Eğitim sisteminin planlama, yönetim, örgütlenme ve finansmanı ile bilgiye ulaşma, bilgiyi kullanma, bilgiyi örgütleme ve bilgiyi yönetme becerisine ve nitelik insan gücüne sahip olan ülkeler ve toplumlar, gelişiyorlar, zenginleşiyor ve kalkınıyorlar. Rakipleri ile girdikleri yarışta başarılı oluyorlar, öne geçiyorlar.

İyi eğitimli nitelikli insan gücüne sahip olmayan ülkeler ve toplumlar, kalkınamıyorlar, zenginleşemiyorlar, gelişemiyorlar. Rakipleri ile girdikleri yarışta geride kalıyorlar. Eğitim ve bilimde gelişmiş olan ülkeler tarafından sömürülüyorlar. Bu ülkelerin ve toplumların, ekonomik sömürüsü ve siyasi nüfuzları altında yaşamak zorda kalıyorlar.

Yani iyi eğitimli nitelikli insan gücü, ülkelerin ve toplumların kalkınmasında temel dinamiği ve motor gücü oluşturmaktadır.

Eğitimin toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişmedeki öneminin bilincinde olan Besni, Cumhuriyet yönetimine geçilmesi ile birlikte, halkının eğitimine önem vermiştir. Nitelikli insan gücüne sahip olmak için çok büyük çaba içine girmiştir.

Eğitime önem veren, iyi eğitimli nitelikli insan gücüne sahip olan Besni, toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel alanda gelişmiştir. Bulunduğu coğrafyada, toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişmelere katkıda bulunmuş ve yön vermiştir.

Gaziantep, Adana, İstanbul, Uşak ve Çanakkale başta olmak üzere Türkiye’nin değişik il ve ilçelerine göç eden Besnililer, göç ettikleri il ve ilçelerin toplumsal, ekonomik, sosyal, siyasal ve kültürel gelişmesine büyük katkılarda bulunmuşlardır.

Eğitimin ve iyi eğitimli nitelikli insan gücünün toplumsal, ekonomik, sosyal ve siyasal ve kültürel gelişmeye sağladığı katkının bilinciyle hareket eden ve faydasını gören Besni, eğitime ve nitelikli insan gücüne verdiği önemi göstermek için, 1998 yılından başlayarak dünyada başka bir yerde yapılmayan “Eğitim Bayramı” yapmaya karar vermiştir. 1998’ten beri 20 yıldır dünyada yalnızca Besni’de Eğitim Bayramı yapılmaktadır.

Biz Besnililer, bulunduğumuz ortamlarda konuşmaya başlarken haklı olarak, göğsümüzü gere gere, “Besnili olmak bir ayrıcalıktır” deriz. Çünkü bu bizim hakkımızdır.

28 Eylül 2019 tarihinde yapılacak olan “Besni Eğitim Bayramını” kutluyorum.
Besni Eğitim Bayramını düşünen, planlayan ve yaşama geçiren,
Bugüne kadar kutlanmasını sağlamasında emeği geçenlere, minnet, şükran ve saygılarımı sunuyorum.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->