23 Nisan 2018 Pazartesi

Asgari Ücret 1603 Tl Oldu

Cücelik Engelli Sınıfına Alınıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Boşanma Süreci Danışmalığı"nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlamak amacıyla yasal bir düzenleme yapılacağını bildirdi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:23
Bu haber 344 kez okundu
Cücelik Engelli Sınıfına Alınıyor!

 Edinilen Bilgiye göre, Fatma Betül Sayan Kaya, Kamu Denetçiliği Kurumunu (KDK) ziyaret ederek, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaya, Bakanlıklarının alanlarına giren kadın, çocuk ve aile konularında istişarede bulunduklarını anlattı.
Kaya, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının gerçekleştirdiği 'Boşanma Süreci Danışmalığı'nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlayacak yasal bir düzenleme yapacağız. Adalet Bakanlığımızla birlikte, Kamu Denetçiliği Kurumunun da tavsiyesiyle boşanma öncesi danışmanlığını daha da yaygın bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunun için yasal çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." diye konuştu.
- "Cücelik" engelli sınıfına alınacak
KDK'nın halk arasında "cücelik" olarak bilinen akondroplazi rahatsızlığıyla yaşamlarını sürdürenlerin "engelli" sınıfında tanımlanmasına yönelik tavsiye kararı verdiğini hatırlatan Kaya, kararın yerinde olduğunu ve bu konudaki çalışmaların da kısa sürede neticelendirileceğini kaydetti.
Bakan Kaya'ya ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malkoç ise görüşmede gündeme gelen konularda mesafe alınacağını dile getirdi.
Kaynak: Memurlar.net
Anahtar Kelimeler: EngelliCücelik

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Seçim Barajı Düşürülmeli Mi?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV