G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

09 Aralık 2019 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Cücelik Engelli Sınıfına Alınıyor!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, "Boşanma Süreci Danışmalığı"nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlamak amacıyla yasal bir düzenleme yapılacağını bildirdi.

10 Mayıs 2017 Çarşamba 15:23
Bu haber 773 kez okundu
Cücelik Engelli Sınıfına Alınıyor!
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Edinilen Bilgiye göre, Fatma Betül Sayan Kaya, Kamu Denetçiliği Kurumunu (KDK) ziyaret ederek, Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç ile görüştü.

Görüşmenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Kaya, Bakanlıklarının alanlarına giren kadın, çocuk ve aile konularında istişarede bulunduklarını anlattı.
Kaya, "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının gerçekleştirdiği 'Boşanma Süreci Danışmalığı'nın daha yoğun şekilde kullanımını sağlayacak yasal bir düzenleme yapacağız. Adalet Bakanlığımızla birlikte, Kamu Denetçiliği Kurumunun da tavsiyesiyle boşanma öncesi danışmanlığını daha da yaygın bir şekilde vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız. Bunun için yasal çalışmalarımızı gerçekleştireceğiz." diye konuştu.
- "Cücelik" engelli sınıfına alınacak
KDK'nın halk arasında "cücelik" olarak bilinen akondroplazi rahatsızlığıyla yaşamlarını sürdürenlerin "engelli" sınıfında tanımlanmasına yönelik tavsiye kararı verdiğini hatırlatan Kaya, kararın yerinde olduğunu ve bu konudaki çalışmaların da kısa sürede neticelendirileceğini kaydetti.
Bakan Kaya'ya ziyaretinden dolayı teşekkür eden Malkoç ise görüşmede gündeme gelen konularda mesafe alınacağını dile getirdi.
Kaynak: Memurlar.net

Anahtar Kelimeler: EngelliCücelik

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->