G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

21 Şubat 2019 Perşembe

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Erdoğan, Adıyaman'da tütün üreticilerine

Adıyaman'da mitingde konuşan Erdoğan, tütün konusunda 'Bu konuyu istismar ederek kafanızı bulandırmaya çalışanlar olduğunu duydum' diyerek, tütünün değerinden satılmasına imkan sağladıklarını ileri sürdü.

02 Haziran 2018 Cumartesi 11:26
Bu haber 203 kez okundu
Erdoğan, Adıyaman'da tütün üreticilerine
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Edinilen bilgiye göre, Bu konuda 24 Haziran'dan sonra çalışma yapılması talimatı verdiğini söyleyerek 'rahat olun' dedi.

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan Adıyaman'da yaptığı seçim mitinginde, Ekim ayında TBMM'ye sunulan torba yasa tasarısında bulunan kıyılmış tütünün yasaklanmasına karşı tepkilerle ilgili "Kafanızı bulandırmaya çalışanlar olduğunu duydum" dedi.

Meclise sevk edilen torba yasa tasarısındaki, “Makaron veya yaprak sigara kağıdına ticari amaçla sarmalık kıyılmış tütün doldurarak satanlara 3 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası verilecek” maddesi nedeniyle binlerce Adıyamanlı tütün üreticisi sokağa çıkmış, polis saldırısıyla karşılaşmıştı. Daha sonra yeni bir torba tasarıyla yasadaki hapis cezasının 2019'a erteleneceği açıklanmıştı.

Erdoğan'ın Adıyamanlılara seslendiği konuşmasında konuyla ilgili ifadeleri şöyle:

Tütün meselesi… Kardeşlerim Adıyaman’ın tarihinde ve ticaretinde biliyorum tütün önemli bir yere sahip. Her ne kadar şahsen tütüne karşı olsam da bu ürünün ticari önemini görmezden de gelmiyorum. Ama yine de tavsiye ediyorum; Sakın sigara içmeyin. Hele hele erkekler, hanımlara zulmetmeyin. Sizin içtiğiniz sigara, sen aktif o pasif içici oluyor. Zararı benim hanım kardeşlerim görüyor. Bu konuyu istismar ederek kafanızı bulandırmaya çalışanlar olduğunu duydum. Geçmişte tütünün 1 gramının dahi satışı yasak iken, gerekli düzenlemeleri yapıp kooperatifler vasıtasıyla tütünün değerinden satılabilmesine biz imkan sağladık. Bu konuda herhangi bir geriye gidiş söz konusu değildir. Biz bugüne kadar hep sizlerin ekmeğine engel olmaya değil, ekmeğini büyütmeye geldik. Bununla ilgili de arkadaşlarıma, inşallah 24 Haziran’dan sonra bu konuda talimatlarımızı verdik, çalışmaları yapıyorlar. Ve asla sizin bu konuda da önünüz kesilmeyecek. Rahat olun, sizin kazanılmış haklarınızı AK Parti iktidarı geri almaz.

Erdoğan miting konuşmasında "Bu ülkede Kürt kardeşlerimizin de temsilcisi Recep Tayyip Erdoğan’dır" diye konuştu. Erdoğan "Ülkemizde artık hiç kimse ne kökeninden ne inancından ne de sosyal statüsünden dolayı itilip kakıldığını söyleyemez. Bu terör örgütünün güdümündeki parti ne yaptı? İstismarını yaptıkları bölgede dikilmiş bir tane ağaçları mı var?" ifadelerini kullandı.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Adıyaman Belediye Başkanı Kim Olur?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->