G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

09 Aralık 2019 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Fatma Ulubey: Kılıçdaroğlu Sürecin Mimarıdır

Chp yöneticilerinden ve gazeteci-yazar Fatma Ulubey referandum sonrası Chp içerisinde tartışmalara ve Kılıçdaroğlunun izlediği politikaya ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

08 Mayıs 2017 Pazartesi 10:17
Bu haber 1020 kez okundu
Fatma Ulubey: Kılıçdaroğlu Sürecin Mimarıdır
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Gazateci-Yazar Fatma Ulubey, parti içindeki yaşanan krize ilişkin olarak, ‘’CHP lideri  Kemal Kılıçdaroğlu bu sürecin mimarıdır. Kemal Kılıçdaroğlu' nun toplumu birleştirici çabası ve gayreti küçümsenemez’’ görüşünü dile getirdi.

‘’CHP demokrasinin teminatıdır’’

 Fatma Ulubey Yaptığı açıklamada, ''Bugün yapılmak istenen , partimizin demokrasi mücadelesine gölge düşürmektir. CHP proje üretemiyor algısını yıkarak 7 Haziran' da toplumun beklentilerine cevap olabilecek projelerle halkın önüne geldi. Hatta mevcut iktidar bu projeleri yer yer hayata geçirdi . Gerek 7 Haziran gerek 1 Kasım Genel seçimlerinde ve gerekse 16 Nisan Referandumunda toparlayıcı, asla ötekileştirmeyen bir anlayışla tüm halkı kucaklamaya çalıştı. Ayrıştırıcı politikaya asla müsaade etmedi. Tüm yetkileri bir kişiye verecek olan bu rejim değişikliğini olanca gücüyle mecliste, sokakta her yerde anlattı. Parti kimliğini bir kenara bırakarak bu durumun ülke meselesi olduğu vurgusunu önemle yaydı.Bu referandumun bir parti seçimi olmadığını, milletin her ferdinin gelecek için, demokrasi için bu rejim değişikliğine hayır demesinin gerekçelerini anlattı. Diğer siyasi partilerle birlikte Hayır blokunu çok güzel yönetti. Üstelik mevcut iktidar Evet için devletin bütün imkanları, gücü yanında olmasına rağmen , YSK ' nın son anda çiğnediği hukuksuzluğa rağmen direndi. Bakın sağcısı, solcusu, ülkücüsü, muhafazakarı aralarındaki düşünce farklılıklarını bırakarak Hayır cephesinde tek yürek olmayı başardı. CHP lideri Sn. Kemal Kılıçdaroğlu bu sürecin mimarıdır. Sn. Kılıçdaroğlu' nun toplumu birleştirici çabası ve gayreti küçümsenemez. CHP 'nin halkla kucaklaşması, bir ideoloji partisinden öte halkın çıkarlarını koruyan, geleceğine kafa yoran sağ , inanç , etnik köken ayrımı yapmaksızın bütün halkı düşünmesi ve her platformda anlatması belli ki bazı çevreleri ya da kişileri rahatsız etti'' dedi.

‘’Chp Hepimizin!’’

Ulubey, '' Chp'nin Başarısını Başarısızlıkla konumlandırmaya çalışıp Chp'nin demokrasi zaferini zedelemeye çalışmaktan başka ne olabilir? Ali Cengiz oyunlarıyla 2019 seçimlerinde güçlü Chp'yi yıpratarak bu süreçten zaferle ayrılmayı planlıyorlar. Chp içindeki bölünmeyle Chp'nin demokrasisini kamçılamaya çalışıyorlar. Gelin bu demokrasi mücadelemizi liderimize sahip çıkarak taçlandıralım. Chp Kazansın, Ülkemiz kazansın. Chp'nin iktidar olamaz düşüncesini ve algısını hep birlikte yıkalım. Bu Hayırlı yürüyüşümüzü demokratik bir şekilde Chp'ye yakışır şekilde yapılım. Chp hepimizin!'' dedi.
‘’ Chp İç Çekişmelerden Arınmalıdır’’

Ulubey, '2Kılıçdaroğlu defalarca %49 oy CHP nin tek başına başarısı olmadığını anlatmıştır. Bugün  Kılıçdaroğlu'nu yerden yere vuranlar bilmelidir ki AKP’ nin ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey yapmayacaklardır. CHP yi hem içerde hem dışardan yıpratmayı hedef alanlara asla müsade etmemeliyiz. Yıllarca içinde mücadele ettiğim ,ve hatta milletvekili adayı olduğum , üyesi olmaktan gurur duyduğum partim CHP derhal bu iç çekişmelerden arınmalıdır. Uzun bir zamanandan sonra arkasına aldığı toplumun yaklaşık %50 sini biraraya getirmeyi başarmış bir blokun önderini kirli ayak oyunlarına getirerek feda etmemelidir. Toplumun Cumhuriyet Halk partisine olan güveni yükseliyorken, toplumu hayal kırıklığına sürüklemek haksızlık olur.
Şu süreçte 2019 seçimlerine yönetimlerimizle hızla çalışmamız gerekirken bu oyunlarla Chp'nin sahadan uzaklaştırma çabalarına dahil olmayalım. Sahadaki enerjimizle iktidar olma yolunda ilerleyelim'' ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler: KılıçdaroğluFatma Ulubey

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->