G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

07 Aralık 2019 Cumartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Google Kim Kurdu?

Her sabah kalktığınızda ilk işiniz Google'de bir şeyler aramak peki hiç merak ettiniz mi goole arama motorunu kim kurdu nasıl kuruldu? İşte kafanıza takılan tüm soruların cevabı bu haberde...

25 Mayıs 2017 Perşembe 14:50
Bu haber 829 kez okundu
Google Kim Kurdu?
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Edinilen bilgiye göre, Google'ı Sergey Brin Ve Laryy Page tarafından Stand Üniversitesi iki öğrenci kurdu. 4 Eylül 1998 yılında kuruldu. İki Kurucu '' Google Guys '' olarak anılmaktadır. Yönetim kurulu üyesi olarak halen devam etmektedirler.

Google şirketinin ilk kuruluşu sırasında aldığı 100 000$’lık ve 750 000’lık maddi sponsorluk; onların amatör ve inançlı bir ruhla ilk alan adı üzerinden(www.google.com) gelecekte onları dünyanın en büyük şirektlerinden birisi haline getirecek atılımını yapmışlardır. Bugün kuruculardan Sergey Brin onca zenginliğine rağmen halen kaliforniya’daki mütevazi eski evinde yaşamakta ve işe bisikletle gitmektedir. 

Google Arama Motoru Kimin? diye soracak olursanız size bu konuda net bir cevap veremiyorum; çünkü 2004 yılında hisselerini halka arz eden Google firmasının onbinlerce hissedarı bulunmaktadır. Yanlız şu kadarını söyleyebiliriz ki piyasa değeri 160 milyar doları geçkin olan ve 40 000’den fazla çalışanı olan Google firmasının en büyük hissedarları Larry Page ve Sergey Brin’dir.
Tahminen şu anda larry’nin 21 milyar dolarlık, Sergey’in’de 22 milyar dolarlık hissesi bulunmaktadır. Google firmasının dünyanın birçok ülkesinde onlarca ofisi bulunmaktadır. Bu ofislerden en büyüğü kaliforniyadaki(San Jose yakınındaki Santa Clara country’deki mountview şehri) 150 dönümden daha geniş bir arazi üzerinde kurulan ve 110 000 mertrekare çalışma alanına sahip ofisidir. Google firmasının sloganı ise “don’t be evil” yani asla “kötü olma” şeklindedir. Bu slogan bir çok kişi tarafından saçma bulunmuş ve eleştiri konusu olmuştur.

Haber7 Yaman

Anahtar Kelimeler: GoogleSergey BrinLarry Page

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->