G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

09 Aralık 2019 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Haber Sitelerine Düzenleme

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) haber sitelerinin basın kanunu kapsamına alınmasına ilişkin bir adım atılmasını ve internet medyasında çalışanların basın kanunu kapsamına alınmasını talep etti.

25 Eylül 2017 Pazartesi 21:39
Bu haber 1017 kez okundu
Haber Sitelerine Düzenleme
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. UMED tarafından yapılan yazılı açıklamada haber sitelerinin basın kanunu kapsamına alınmasına ilişkin bir adım atılması talep edildi

Ayrıca yazılı açıklamada internet haber sitelerinde çalışanların Basın Kanunu'nun sağladığı iş ve sosyal güvenceden yararlanmalarına imkan sağlanması da talep edildi.
BASIN KANUNU KAPSAMINA ALINMAMASI KABUL EDİLEMEZ

Söz konusu açıklamada Türkiye'de gerçek anlamda internet medyasının 1999 yılından bu yana yayıncılık yaptığına vurgu yapıldı ve 18 yıllık süreç içerisinde haber sitelerinin Basın Kanunu kapsamına alınmamasının kabul edilemez olduğu vurgulandı.
UMED tarafından yapılan açıklama Türkiye genelinde gazeteciliğin gelişmesine olumlu yönde katkı sağlamak amacı ile yasal çerçeve içerisinde bazı hak ve imkanların internet medyası çalışanlarına sağlanması gerektiğine değinildi. Söz konusu açıklamada şu ifadelere yer verildi;
SİTE RESMİ İLAN ALABİLMELİDİR
"Haber sitelerinin tanımı ve kapsamını yaparak, ivedi olarak Basın Kanunu'nun sağladığı iş ve sosyal güvenceden yararlanmalarına imkan sağlanmalıdır. Daha fazla zaman kaybedilmeden, internet medyası Basın Yasası'na dahil edilmelidir. Haber portallarında çalışan gazeteciler sarı basın kartı sahibi olabilmeli, site resmi ilan alabilmelidir. İnternet medyasının hukuki zemine oturmasını sağlamak için bu reformu gerçekleştirmek elzemdir"
KAMUPERSONELİ.NET | ANKARA
Kamu Personeli

Anahtar Kelimeler: HaberHabersitesi

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->