G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Ağustos 2019 Cuma

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Kalın:Gündemimiz ekonomi

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın yeni sistemde ilk bakanlar toplantısının ardından yaptığı açıklamada, öncelikli gündem başlığının ekonomi olduğunu, bütçe disiplininin sağlanması ve reformların hayata geçirilmesi için çalışacaklarını söyledi. Kalın kısmi OHAL'le ilgili soruya da yanıt verdi.

14 Temmuz 2018 Cumartesi 14:52
Bu haber 357 kez okundu
Kalın:Gündemimiz ekonomi
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Erdoğan'ın başkanlığında Beştepe'de yapılan yeni sistemdeki ilk bakanlar toplantısının ardından yapılan  açıklamada öncelikli gündemin ekonomi olduğunu ifade etti. MİT'in yurtdışındaki operasyonlarının devam edeceğini belirten Kalın, NATO Zirvesinin sonuç bildirgesinden memnuniyet duyduklarını dile getirdi.

Erdoğan'ın zirve sırasında Yunanistan Başbakanı Çipras'la görüşmesiyle ilgili soruyu yanıtlayan Kalın, görüşmenin olumlu geçtiğini ancak sürecin Yunanistan'daki askerlerin salıverilmesine doğru gittiğini belirterek "İkili ilişkilerimiz kapsamında bir gerginlik oluşturacaktır. Darbecileri sevindirecek adım atmamasını umuyoruz" dedi. Kalın ayrıca mevcut OHAL'in 18 Temmuz'da kalkacağını ancak bu mekanizmanın tekrar hayata geçebileceğini söyledi.

Kalın'ın açıklamaları şöyle: 

ORTA VADELİ PROGRAM HAZIRLANACAK

"Şu anda bakanlarımız kendi bakanlıklarında brifinglerini alıyorlar. Bu çalışmalarını da en kısa sürede tamamladılar ya da tamamlıyorlar. Önümüzdeki günlerde de bakanlıklara üst düzey atamalar yapılacak. Bununla ilgili bakan arkadaşlarımız isim çalışmalarını yapıp, cumhurbaşkanımıza arz edecekler.

Yeni kabinenin toplantısıyla ilgili tabi önemli konu başlıklarından bir tanesi ekonomiydi. Özellikle bu konuyu paylaşmak istiyorum. Ekonomi politikalarında yeni dönem için öncelikli konuların tespit edilmesi toplantının önemli başlıklarından bir tanesiydi.

Özellikle bütçe disiplininin sağlanması, reformların hayata geçirilmesi önceliklerimiz arasında yer alıyor. Bununla ilgili daha detaylı çalışmalar yapılıyor. Özellikle ihracat odaklı büyüme noktasında yeni hazırlıklar yapılıyor. Orta vadeli program önümüzdeki hafta hazırlanıp, cumhurbaşkanımıza arz edilecek ve kamuoyuyla paylaşılacak."

15 TEMMUZ'UN YILDÖNÜMÜ

Türkiye ekonomisinin son 16 yılda gösterdiği performansı, canlılığı devam ettirecek adımları da tüm ilgili kurumlarımızın eşgüdümüyle devam edecektir.

15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra Türkiye’de ekonomik krizlerin olacağına dair tahminlerde bulunuldu. Hamdolsun bunların hiçbiri doğru çıkmadı. Böyle bir darbe girişimi başka bir ülkede olsa, devlet kurumları çıkar, devlet dağılır, toplumsal kaos ortaya çıkardı. Ama bunların hiçbiri olmadı. 15 Temmuz’dan birkaç ay sonra üçüncü köprü açılışını yaptık, Fırat kalkanı harekatını gerçekleştirdik. Devletimiz ilgili kurumlarımız tam bir koordinasyon içerisinde çalışıldı. Ve geçtiğimiz yıl 7,4 büyüme oranı yakalamış olduk.

15 Temmuz'un da yıldönümü geliyor. Pazar günü tüm ülke çapında anma programları yapılacak. Cumhurbaşkanımızın programını paylaşmak isterim. Pazar günü sabahleyin, bir şehit kabrini ziyaretiyle başlayacak program. Ardından Millet Camiinde öğle namazında bir hatmi şerif merasimi gerçekleşecek. Hemen ardından bizim yeni kongre merkezimizde sayın cumhurbaşkanımızın katılımıyla şehit yakınları ve gazi yakınlarıyla öğle yemeği yenilecek. Akşam saatlerinde cumhurbaşkanımızın bir hitabı bulunacak.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->