G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

10 Nisan 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Gururlan Ey Şehr-i Yaman!

24 Şubat 2019, 13:46
Bu makale 850 kez okundu
Gururlan Ey Şehr-i Yaman!
K. Tuğçe Özden

  -Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü  Sayın Fehmi Çelik Haberi-

Sevgili okurlar, 2018 Aile Destek Programı (ASDEP) hedefini yüzde 594 ile gerçekleştirerek Türkiye 1.si olan Adıyaman Aile  Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürü Fehmi Çelik, bilinçli toplum ve önce insan anlayışı sayesinde Şehr-i Adıyaman “Sosyal Devlet Nişanesi”ni omzunda gururla taşıma şerefine nail olmuştur. Bu minvalde, sosyal devlet anlayışını dezavantajlı vatandaşlardan başlayarak sunma gayretinde olduğunu belirten Çelik, Adıyaman halkının da yakından tanık olduğu üzere proje eksenli, vizyonu, misyonu olan dinamik yapısıyla son sürat hizmetlere devam etmekte olup, sosyal devlet anlayışını tüm kesimlere ulaştırma çabası ve azmindedir. Bu kapsamda 2018 faaliyet raporuna göre Adıyaman  Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü’nce ASDEP’te Türkiye birincisi olunarak  70.611 kişiyle görüşülmüş,koruyucu aile sayısında 2017 yılına oranla %600 artış sağlanmış, Adıyaman’da 6857 kişiye evde bakım hizmeti verilmiş, 11.606 kişiye doğum yardımı sağlanmış, Şönim ile 392 kişinin başvurusu değerlendirilmiş ve Kadın Konukevi’nde 344 misafir ağırlanmıştır.

Haddizatında Sayın Çelik’in Daha Müreffeh bir Adıyaman için sosyal devlet gayesi, sayfaları geri çevirip geçmişe bir yolculuk yapıldığında sizi İbni Haldun’un Sosyal Devlet Durağı’nda indirecektir. Bu durak devlet teşkilatı vasfıyla tüm korunmaya muhtaçların korunduğu, halkın refah ve mutluluğunun sağlandığı, halkın kötülüklerden uzaklaştırıp iyiliğe yöneltildiği, bakıma muhtaçların bakıldığı, ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarının giderildiği,dezavantajlı vatandaşların haklarının öğretildiği bir duraktır. Üstadım, evet geçmişe gidip İbni Haldun’ u göremeyiz belki fakat, bu durakta Sayın Çelik’ i görme imkanı Adıyamanlı hemşerilerimiz için mümkündür. 

Efendim bu kadar geçmişe gitmişken Kutadgu Bilig’den bir alıntıyla devam etmek gerekirse, “korunmaya muhtaç olanlara devlet elinin uzatılması fikri Çelik’in sosyal devlet gayesi ile belki de yıllar sonra Adıyaman’da vücut bulmuştur. Kutadgu Bilig adlı eserde Aytoldı ölüm döşeğinde iken Hükümdar Küntoğdı’ya oğlu Öğdülmiş’i emanet eder ve şöyle der: “Ey Devlet-i Hükümdar işte ben gidiyorum. Oğlum ciğer-parem burada kalıyor. Senden dileğim şudur: Ona nezaret et, gözden uzak bulundurma, ona fazilet ve bilgi öğret.” Zamanında Küntoğdı’nın bu ricayı kırmadığı gibi Sayın Çelik de öyle ki bu ricayı yıllar sonra vazife bilmiştir. Muhtaçlara, şiddet gören kadınlara, ihtiyaç sahiplerine, dezavantajlı vatandaşlara, gazilere, şehit yakınlarına ve engellilere Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nce durmaksızın hizmet vermektedir. Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmet İl Müdürlüğüne ve ayrıca Adıyaman Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sayın Fehmi Çelik’ e Adıyaman halkını bir aile gibi sarıp sarmaladıkları ve tüm kenti bir çatı altında yaşayan Aile’ye dönüştürdükleri için şükranlarımı bir borç bilirim.

St.Av.K.Tuğçe Özden

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->