G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

18 Ağustos 2019 Pazar

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Hayır Bloğu Mücadeleye Sıkı Sarılmalıdır!

11 Mayıs 2017, 21:21
Bu makale 920 kez okundu
Hayır Bloğu Mücadeleye Sıkı Sarılmalıdır!
Fatma ULUBEY

  Olağanüstü halin içinde 16 Nisan da bir Referanduma gittik. Hayır Cephesi hak ve özgürlükler için mücadele etti. Evet cephesi devletin tüm imkanlarını kullandı. Toplu açılışlar adı altında . Ben isterdimki eşit, adil şartlarda demokratik bir seçim olsaydı .Bu daha saygın olurdu.Bakın devletin televizyonu , devletin uçakları hepimizin verdiği vergilerle yani milletin parası Evet kampanyasında kullanıldı.
  YSK nın son anda aldığı karar tarihe kara bir leke olarak düşecektir. Yasaları uygulamakla yükümlü olan bir Yargı organı ne yazıkki, açıkça yasaya aykırı bir karar almıştır. Üstelik 15 Şubat 2017 tarihli kendi kararında mühürsüz pusulaların geçersiz sayılacağına dair bir karar almışken, seçim başladıktan sonra sonra saat 5' e doğru YSK Başkanının yaptığı açıklama, " Bir AKP temsilcisinin başvurusu üzerine bunu kabul ettik demesi oldukça manidardır .",Sosyal medyaya yansıyan videolu görüntüler, bazı sandık görevlilerin Evet mühürünü basmaları. Tüm bu haksızlıklar kamuoyuna yansımıştır. YSK , seçimin meşruiyetini de tartışılır hale getirmiştir. Oylama devam ederken kurallar değiştirilmiştir. Biz Hayır diyenler ,parlamenter demokrasiyi destekledik ve desteklemeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanının sadece bugünkü anayasal yetkilere sahip olması, onunla sınırlı olmasını, Başbakanın sahip olduğu yetkilerin alınmamasını istedik. Biz parlamenter demokrasinin devamının Türkiye için aynı zamanda bir güvenlik meselesi olduğuna inandık. Bu durumu pekiştirmeniz için bir örnek vermek gerekirse , bakın 1 Mart Tezkeresi öncesini hatırlayın. Hükümet "Evet" dedi ama parlamento hayır dedi ve Türkiye Irak' taki kirli savaşa girmedi. Bu da demek oluyor parlamento gerçekten çok önemli bir konuma sahip. -Bizim Hayır dememizin onlarca gerekçesi vardı.
  Biz Türkiye’nin özerk bölgelere bölünmesini istemediğimiz gibi , ülkemizin parçalanma riskini gördüğümüz için Hayır dedik. Yetkilerin tek kişide olması ve o kişinin yanlış yapma riskinin ,Türkiye’yi istediği gibi savaşa sürükleyebileceği tehlikesini gördüğümüz için Hayır dedik. Bu rejim değişikliğinin Türkiye’yi büyük bir ekonomik çöküşe sürükleyeceği riskini gördüğümüz için Hayır dedik Bu degişikliğin ülkemizin ruhuna aykırı olduğuna inandığımız için Hayır dedik.. Biz sonuna kadar Hukuk devletini ve Demokrasiyi Savunduğumuz için Hayır dedik. Elbette milletin verdiği Evet kararına saygılıyız. Ancak şimdiden görülüyorki Türkiye otoriteleşecek , Hukuk ve demokrasiden uzaklaşacaktır. Bunun önüne geçmek için Hayır bloku mücadeleye daha sıkı sarılmalıdır.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->