G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

27 Ocak 2020 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Her Veda Aslında Başlangıçtır

05 Ağustos 2018, 23:49
Bu makale 1219 kez okundu
Her Veda Aslında Başlangıçtır
Mehmet Tevfik Aktulum
           Milli Eğitim Müdürümüz   
           Her veda aslında bir başlangıçtır... Çünkü geride bırakılan her neyse, ona adanan tüm parçalar ve emekler kendisiyle kalarak, yeni yerde de devamı bilinen bir hakikattir.
    Yine aslında her veda, doğrusu biraz da zamansızdır... Tıpkı her halükarda kişinin bizzat kendisinin raflara bıraktığı kitap misali doğrusu.
           Her veda içinde bir nevi hüzün taşır. Adeta bir bahar sevinci ile Merhaba dedikten sonar, yine bahar hüznüyle geride bırakılan hayallerin bir şekil benzeri.
           Doğru, doğrudur. Doğrunun dışındakilerin tümü doğru değildir. Bilen, bilir. Bilmeyen, kendisi bilir. Kuralına riayeten tüm samimiyetmizle belitmekten sevinç duyar ve mutlu oluruz.  
           Konuşmaların hsebiyle yazmanın en zor olanı, veda ve uğurlama konuşmalarıdır. 
          Yazımızın sebebine gelince; Adıyaman İlimizde yaklaşık iki yıl kadar oldukça kısa bir sure görev yapan Adıyaman Milli Eğitim Müdürümüz Muhterem Mete KIZILKAYA Beyefendiler, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne Daire Başkanı olarak resmen ve fiilen atanmalarıdır.  
           Zat’ı-alilerine, Milletimize ve Memleketimize hayırlı ve hayırlara vesile olmasını can’ü-gönülden umarız.
           Mübarek Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mete KIZILKAYA Beyefendiler İlimizde fiilen 31.12.1016 tarihinde başladıkları görevlerine bugünlerde veda etmek, nöbetlerini başka bir Müdürümüze devretmek ve yeni görevlerine Başkentimiz Ankara İlimizde uhdelerine tevdi edilen yeni görevlerine başlama hazırlığnda bulunmaktalar. 
            Bu vesileyle görev yaptığı süre içerisinde kendilerine güvenen ve kendilerine destekte bulunan Adıyaman Halkına ve Eğitim Camiasına teşekkürde bulunarak, önümüzdeki hafta sürecinde yapacağı veda ziyaretlerinin ardından İlimizden haliyle ve mu’tedilen uğurlayacağımızı düşünüyoruz. 
           Öncelikle İlimize faydalı katkılarından ve İlimiz Öğrencilerimize üstün, verimli ve başarılı hizmetlerinden ötürü kendilerine canı gönülden teşekkürü bir borç bildiğimizi hassaten vurgulamak istiyoruz.
           İl Milli Eğitim Müdürümüzün ilimizde bulundukları görevleri sırasında akademik çalışmalarının ve başarılarının yanında; öğrenci, öğretmen, veli ve yöneticilerimiz ile beraber sosyal, sportif ve kültürel gibi her tür çalışmaları ve projeleri oluşturdukları sinerji ile harekete geçirdikleri malum olan ve bilinen bir gerçektir.
          Tamamen görev aşkıyla ve başarılarıyla mücehhez olan, vatanperver vasfıyla hizmette bulunan, Millet ve Memleketin saadeti için çalışan, faydalı ve verimli projelerini ve faaliyetlerini hayata geçiren ve devamının takibini sağlayan Saygıdeğer Müdürümüzün çalışmaları, planları, planlamaları ve projeleri ayan beyan mevcuttur.
          İlimizde bulundukları görevleri süresince “Edeb Projesi” gibi birçok imza attıkları başarılı çalışmaları ve faaliyetleri bunların en güzel kanıtı olarak mevcut durumda.
          İstikrarlı ve iradeli kararlılıkla; başarılı ve verimli azimle; sevgi ve sevecen tutumla; plan, faaliyet ve proje cehdiyle her ne kadar yanlı ve farklı birtakım direkt veya endirekt galeyan timsali eğilimlere rağmen dosdoğru istikametlerinde görevleri boyunca nihayete değin tüm çalışmalarına ve başarılarına imza attılar.
           Burada İlimizde bulundukları kısa sürede olsa görevleri süresince çok yoğun bir çalışma temposuyla, yenilik ve projeleriyle zamanın nasıl geçtiğini, güzel çalışmalara ve verimli faaliyetlerine imza attıklarını beyan buyurmakla ve kendilerini bu şekilde onurlandırma imkanımızdan ötürü içten teşekkürlerimizi arz etme sevnciyle ve mutluluğuyla giriftiz.
            Adıyaman İlimizin cevher timsali sizleri yitirdiği doğrudur. Ancak şimdi ekilen tohumun filizlenip verdiği semeresinden değil sadece İlimizin, Ülkemiz genelinin yararlanması yönünün sevinciyle doğrusu büyük bir mutluluğun duygu durumundayız.
          Biz inanıyoruz ki, gerçekte ve gerçek manada Milletimiz ve Memleketimiz sizlerin çalışmalarınızla daha etkili ve verimli olarak büyük bir başarıya ulaşacaktır.
          Bundan böyle devam edecekleri yeni görevlerinde karşılaşmayı ve görüşmeyi hayırlısıyla umut ediyoruz.
          Selam ve saygıyla Kıymetli Milli Eğitim Müdürümüz Muhterem Mete KIZILKAYA Beyefendilere bundan böyle “Hayatboyu” başarılar ve mutluluklar dileriz.
          Gayret ve tevekkkül bizden, Tevfik ve hayır Yüce Rabbimiz Cenab’ı-Allah (C.C.)’tandır. Selametle...

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->