G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Kasım 2019 Salı

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Kadınlar Ne İster?

25 Aralık 2018, 14:16
Bu makale 800 kez okundu
Kadınlar Ne İster?
Ayşe Gül Kara Zorlu

 KADINLAR NE İSTER ???
Evvel zaman içinde yapılan bir savaşta ünlü bir kral esir düşer. Karşı tarafın kralı bu büyük şahsı affedebileceğini ancak bir şartı olduğunu söyler. Şart olarak; Kendisine bir soru sorulacak ve eğer esir kral bu soruya doğru cevap verebilirse hayatı kurtulacak aksi takdirde ölecektir. Soruya cevap verebilmesi için ise 1 yıl süre tanınır. 
Dünyanın en zor sorusu ise aynen şöyledir; ‘KADINLAR NE İSTERLER?’
Kralın fazla bir tercih şansı yoktur ve adamları hızla ülkesine geri dönüp sorunun cevabını aramaya başlarlar. Her sordukları kişide başka bir yanıt alan adamlar alimlere, bilir kişilere danışır ama soruya tam bir doğru yanıt bulamazlar. 
Bir gün bu sorunun cevabının sadece yaşlı bir cadı tarafından bilindiğini duyarlar ve mecburen cadıya giderler. Cadı soruya cevap verebileceğini söyler ancak bir şartı vardır. Cadı cevap karşılığında kralın yakın arkadaşı ve en yakışıklı şövalyesi ile evlenmek istemektedir. 
Şövalye yıkılır, bunu kabul edemeyeceğini söyler ve cadının yanından ayrılır. Daha sonrasında şövalye hiçbir şeyin kralın hayatı ve ülkesinin geleceğinden daha önemli olamayacağına karar verir ve cadının teklifini kabul eder.
Ve cadıdan cevabı alırlar;
‘Kadınlar her zaman kendi özgür iradeleriyle karar almak ve önemsenmek isterler.’
İçlerinde büyük bir şüphede olsa kralın adamları esir liderlerini kurtarmak için cadıdan aldıkları cevabı düşman ülkenin liderine iletirler ve doğru olan bu cevap sayesinde kralın hayatı kurtulur ancak tüm ülke halkının kanaatince şövalyenin hayatı sönmüştür. Çünkü cadı dünyanın en çirkin görünüşlü kişisidir. 
Nihayet şövalye için en kötü an gelir ve cadı ile sonsuza dek yaşamaya mahkum olacağı odadan içeri girer ancak odaya girdiğinde karşısında cadı yerine çok güzel, çok çekici ve sımsıcak gülümseyen bir kadın görür. Gördüğü güzellik karşısında gözleri kamaşan şövalye şaşırır ve sorar ‘Sen kimsin?’ diye.
Kadın cevap verir; ‘Ben evleneceğin cadıyım. Ancak gündüzleri son derece çirkin ve geceleri son derece güzel olurum. Ya da gündüzleri son derece güzel veya geceleri son derece çirkin olurum. Nasıl gözükeceğime sen karar vereceksin. Sen seç güzel olmam gereken zaman dilimini’ der ve şövalyeyi büyük bir ikilemle karşı karşıya bırakır. 
Şövalye çok kısa bir süre düşünür ve geceleri mükemmel bir sevgili mi yoksa gündüzleri eşiyle beraber kazanacağı saygınlık mı? Karar veremez ve şöyle cevap verir;
Nasıl olmak istediğine sen karar ver lütfen. Ben senin her haline karşı saygılıyım.’
Cadı bu karar karşısında çok sevinir. ‘Sen bana seçme özgürlüğünü verdin ve beni kısıtlamadın şövalyem. Bu yüzden ömür boyu yanında güzel ve saygılı biri olarak gözükeceğim’ der ve tüm zaman dilimleri için ışıldayan güzelliğine bürünür.
……
Özgür iradesiyle hareket eden bir kadın daima güzeldir. Çünkü ne sevdiğinin istediği bir kadındır, ne de ellerin.. sadece ‘kendisidir!’
Bir kadın ne zaman başkası olmaya kalkarsa işte o zaman ayağı takılır, tırnakları batar yüreğine, maskelerle uyanır her yeni güne ve gecenin karanlığında sadece ‘keşkeleri’ kalır sözcüklerinde. 
Bırakın kadınları değiştirmeyi, nasıl tanıdıysanız, nasıl sevdiyseniz öyle yaşatın zamanın avuçlarında. 
Yüreğinizi hoplatan kahkahalarını saklamayın zindanlara, ışıl ışıl bakan gözlerini söndürmeyin, bırakın ilk günkü gibi kalsınlar ve mutluluğu dışarda aramasınlar.
         Ve bir ses yükseldi veda hutbesinden
         ‘Kadınlar size Allah’ın emanetidir.’
                   Hz. Muhammed (s.a.v)
Emanetinizi önemseyin, önemseyin ki sessizliğin altındaki kelimeleri dinleyin!
Sevgiyle kalın...

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->