G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Ocak 2019 Çarşamba

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

Karne Kriter Olmalı

10 Haziran 2018, 14:44
Bu makale 330 kez okundu
Karne Kriter Olmalı
Fatma ULUBEY
 Karne Günü! Her yıl yaz aylarının başlangıcında bir yıl çalışmanın ardından kısa bir tatilin başlangıcının olduğu , bir yıl çalışmanın kriterlerin değerlendirildiği bir gün olarak öğrenciler geleceğe umutla yol alıyorlar. 

Karne gününde eksiklikler görülüyor. Karnesini alan tüm çocuklarımızın karne heyecanını hep beraber yaşadık. Bir yılı daha geride bırakırken çocuklarımızın başarılarıyla sevindik, kırık notlarıyla üzüldük. Sonuç ne olursa olsun her koşulda onların yanında olmalı,ve çocuklarımızı anlamaya çalışmalıyız. Bir başarı eksikliği varsa da buna birlikte çözüm yolları aramalıyız. Karnedeki ders notları, çocuğumuzun başarısını değerlendirmede tek kriter olmamalı.

Bugün gelinen sūreçte Eğitim Sisteminin ne kadar yara aldığını, yapılan yanlışları , bu önemli kurumun başında olanların yer yer itiraf ettiklerine tanık oluyoruz. Düşünün ki, öğretmenin mūfredatı takip etmekte zorlandığı bir Eğitim Sistemimiz var. Ne kadar para o kadar eğitim anlayışı var. Yıllardır vurgu yaptığım Eğitimde Fırsat Eşitliği ilkesin hiç hayata geçirilmemiş olması. Yoksul õğrencilerin Tarikat, Cemaat okullarına terketidilmesi. Ve sonrasında yaşanan olumsuzluklar . 4+4+4 Eğitim Sisteminin kız çocuklarımızın okumasını engellediği gibi, çocuk gelinler sayısını artırdığını ūzülerek hatırlatmak isterim. Bizim en değerli varlığımız çocuklarımızdır. Onları her türlü kötülūklerden ( şiddet, istismar vs) korumak zorundayız. Bilimsellikten uzak, ezberci, sorgulamayan bir eğitim anlayışı çocuklarımızı ve ülkemizi ileriye götürmeyecektir. Çocuklarımızı kendine güvenen bireyler olarak, geleceğe emin adımlarla yürüyen bir nesil olarak yetiştirmeliyiz. Çağdaş, laik bir eğitim anlayışını içeren bir Eğitim modelini hayata geçirmeliyiz. Çocuklarımızı geleceğe hazırlayan Ūlkemizin fedakar öğretmenlerine, velilerimize çok teşekkūr ederim, öğrencilerimize gūzel bir gelecek ve gūzel bir tatil diliyorum. Saygılarımla

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sitemizi Beğeniyor Musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->