Güncel Haberleri Tümü
94- REKLAMLARI TIKLAYINIZ -->

Bedelli Askerlik Seçimden Sonra

 Ak Parti  Gene Başkanı Tayyip Erdoğan, Star TV ve NTV ortak yayınında "Seçim Özel" programında Nazlı Çelik'in sorularını yanıtladı.

Daha önce bedelli askerlik konusunda "Gündemimizde böyle bir şey yok" diyen Erdoğan, dün gece "Bedelli askerlik konusunu seçim sonrası Genelkurmay ve Milli Savunma Bakanlığı ile oturup konuşuruz" şeklinde konuştu. 

Başbakan Binali Yıldırım 27 Nisan’da CNN Türk’te bedelli askerliğe bakışlarının olumlu olduğunu belirterek "Bedelli askerliğe bakış açımız olumlu. Orada istismar olmamalı sadece. Dikkate alınması gereken bir talep. Bedelli toplumsal talep yavaş yavaş biz askerlikte profesyonelliğe geçtik. Profesyonel askerliğe geçtiğimiz için bu dikkate alınacak bir konu" açıklamasında bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da, Yıldırım’ın açıklamasından bir gün sonra bedelli askerlik konusunun gündemlerinde olmadığını belirterek Başbakan Yıldırım’ı yalanlamıştı.

Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli de konuya ilişkin “Cumhurbaşkanımızın açıklaması var, onun dışında başka bir şey yok. O noktadayız, onun dışında bir çalışma söz konusu değil” açıklamasında bulunmuştu.

95- REKLAMLARI TIKLAYINIZ -->
Paylaş
Tweet Paylaş Paylaş

Facebook Yorumları