G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

27 Şubat 2020 Perşembe

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Malulen Emekli

18 Aralık 2018, 00:00
Bu makale 1030 kez okundu
Malulen Emekli
Nazan Taştan YAPICI

    Çoğumuz aman yanlış yaptım, yapacağım diye hedef belirlemekten ve bu hedefler için karar almaktan korkarız. Halbuki hedefimize ulaşabilmemizin tek yolu gerekli manevi cesareti kendimizde hissetmektir, biliriz.
   Kimi zaman ne vakit, nereden başlayacağımızı kestiremeyiz. Harcayacağımız emeği düşününce cesaretimiz kırılır. Engelleri gözümüzde dağ yaparız hatta. Bu da amacımıza ulaşmayı geciktirir, imkansızlaştırır ancak ve ne yazık ki kendimize itiraf edemesek de bunu farkındayızdır. Galiba birilerinin acımasızca yüzümüze vurması gerekiyor'Hey ne yaptığını sanıyorsun sen?Bu senin hayatın ve senin tercihlerin farkında mısın? 'diyerek. Şok etkisi iyi gelebilir tabi.   
    Oysa ki tek kullanımlık hayatımızın dümenini neden biz çevirmeyelim. İnsan olarak sahip olduğumuz en büyük hakkımızken hem de...
    Yani demem o ki arkamızdan " Hadi yapabilirsin!" diyerek bizi cesaretlendirecek "Sana güveniyorum, yapabilirsin. Sonuna kadar arkandayım." diyerek sırtımızı yaslayacağımız kocaman bir dağa, bizden daha cesur birilerine. Fakat bu desteği bir kez bulabilmemiz her zaman bulabileceğimiz anlamına gelmiyor. Hani aileler çocuklarını yetiştirirken" Bugün yanındayım, gücüm yettikçe arkanda olacağım, fakat ben her daim olmayabilirim. Gerekli cesareti ve azmi kendinde bulman lazım. "derler ya, işte bu gerçektir.
   Hayat türlü oyunlarla, hilelere, haksızlıklara bizi caydırmak için elinden geleni yapacak bir oyundur. Bu oyunu hedefleri olan ve bu hedefler için azimle çalışanlar kazanacaktır.Sonuç olarak" Gideceği limanı bilmeyen gemiye hiçbir rüzgardan fayda gelmez. "Aksi halde kaybedenler mezarlığında bedeni yaşayıp ruhu ölmüşler tek kullanımlık bu hayatta , malulen emekli olarak vadesinin dolmasını bekleyecektir.

                                         Imstagram:nazantstnypcofficial 

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->