G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

10 Nisan 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Miko Ve Arkadaşlarına Sahip Çıkalım

28 Aralık 2018, 01:15
Bu makale 892 kez okundu
Miko Ve Arkadaşlarına Sahip Çıkalım
Ahmet YILMAZ

 Adıyaman birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Huzur ve barış kenti Adıyaman çok önemli turizm değerlerini bünyesinde barındırmaktadır.  Önemli şahsiyetleri ve değerleri ön plana çıkarılmalıdır.
 Adıyaman'ı konu alan ve profesyonel bir çalışma yapan Nazan Taştan Yapıcı 'nın yazdığı çocuk kitabı "Miko ve Arkadaşları " isimli hikaye kitabı serisinin Hazine Hırsızları adlı kitabında Miko'nun ve Arkadaşlarının Adıyaman'a yaptıkları okul gezisinde Adıyaman'ın önemli turistik yerleri olan Nemrut Dağı , Perre Antik Kenti, Roma Çeşmesi , Adıyaman Kalesi , Adıyaman Müzesi, Cendere Köprüsü Adıyaman Çarşısı gibi önemli tarihi turistik yerlere hikâyede yer verilmiştir. Hikayede okul gezisi yapan çocuklara hem tarihi ve turistik yerler tanıtılmış hemde başlarından geçen olay  sırası ile heyecanlı bir şekilde anlatılmıştır.  Hazine Hırsızları çocuk kitabında Adıyaman bir Adıyaman'lı yazar tarafından tanıtılmaya çalışılmış mekan olarak Adıyaman'ı seçerek gayet başarılı olmuştur. Çocuklarımızın zevkle okuyacağı kitap haline dönüşmüştür. Çocuklarımıza okutmalıyız. Adıyaman'ı tanıtmalıyız. Kitapta bir kısım turistik yer başarılı bir şekilde işlense de hikâyede Adıyaman sofrasına, Adıyaman şivesine , ilçelerine , önemli şahsiyetlerine vb birçok konuya yer verilmemiştir. Yazar Nazan Taştan Yapıcı eksik kalan konuları yeni kitabında yeni karakterle yer verecektir. 

Adıyaman, kitaplıklarında , okul çantalarında, okul kütüphanelerinde Miko Ve Arkadaşları kitabını bulundurmalıdır. Ve Adıyaman bunu desteklemelidir. Eğitimciler öğrencilere tavsiye etmelidir. Kurum ve kuruluşlar seminerler düzenlemeli ve kitabın tanıtımına Adıyaman için destek vermelidir. Yerli ve Milli değerlerimiz daha çok değerlendirilmelidir.

Çocuķlarımıza turizm değerlerimizi tanıtmaya çalışan yazar Adıyaman'a katkı sağlamıştır. Kitabın tozlu raflardan çıkarılıp güçlü projelerle desteklenmesi Adıyaman'a katkı sağlayacaktır. 

Miko Ve Arkadaşlarına Sahip Çıkalım!
Tavsiye edelim , Önerelim  , Destekleyelim , Adıyaman'ı çocuklarımıza anlatalım
Haydi bir hikaye de sen al çocuğuna hediye et ! Adıyaman'a sahip çık! 
Kitaba alışveriş sitelerinden ve kitapçılardan ulaşabilirsiniz.

Teşekkürler Adıyaman


    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->