G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Mart 2019 Cumartesi

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

NEDEN Mİ ATATÜRK?

31 Ekim 2017, 11:56
Bu makale 924 kez okundu
NEDEN Mİ ATATÜRK?
Fatma ULUBEY

 Neden mi Atatürk?

Özellikle son yıllarda Atatatürk' e yapılan karalamalar, saldırılar beni çok rahatsız etti , çok üzdü.  Kendi kendime dedimki ya bir ülkenin kurtarıcısına , Emperyalist güçlere karşı eşi, benzeri görülmemiş bir  Kurtuluş Savaşı veren eşsiz bir lidere bu çirkin saldırılar niye? Bunun üzerine kendi çapımda, bizim ülkemizde değil, bir Kaç batı ülkesinde bir araştırma yapayım dedim. İlk iş Almanya' da yaşayan kızkardeşimden yardım istemek oldu. Kendisinden özellikle araştırmacı ve bilim adamlarıyla görüşerek bana Atatürk' le ilgili görüşlerini samimi ve  ortak bir görüşle belirtmelerini istedim. Kız kardeşimin dil sorunu olmadığı için bu araştırmayı iyi yapacağını düşündüm, nitekim de öyle oldu. Bu araştırmayı yapalı sekiz yıl oldu. Bunun üzerine bir makale yazdım. Arşivde bulamayınca hafızamda Kalanı ve  anımsadıklarımla yeniden dile getirmek istedim. Evet, kız kardeşim ordaki arkadaşlarından da yardım alarak kısa bir sürede çalışmasını tamamlamış ve bana dönmüştü.
Bakın onlar Atatük için ne demiş,
" Biz Osmanlıyı harita üzerinde sildiğimiz bir dönemde, Mustafa Kemal Atatürk gibi bir dahi planlarımızı alt üst etti. Siz Türkler çok şanslınız ki, bu dahi size kısmet oldu! Atatürk, planları alt üst eden mükemmel bir liderdir."
Evet, onlar böyle söylemiş. Ben de diyorum ki, 
Eğer bugün bu coğrafyada özgürce yaşıyorsak bunu başta Mustafa Kemal Atatürk' e , dava arkadaşlarına borçluyuz. Emperyalist güçlerin Ortadoğu üzerindeki böl, parçala , yönet  , sömür mantığını unutmayınız ve yine şunu unutmayınız ve çocuklarınıza anlatınız. Bugün bile çıkış yolumuz Mustafa Kemal Atatürk' ün  ilke ve devrimleridir. Ve özellikle kadınlarımız tüm batılı ülkelerinden önce kendisine tanınan seçme ve çekilme hakkı verildiğini unutmamalıdır. Ve atasına bir vefa borcu olmalıdır.Şimdi anladınız mı neden Atatürk?  Cumhuriyet kazanımlarının nedenli önemli olduğunu ve bu değerlere bağlı kalmanız dileğiyle...

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Adıyaman Belediye Başkanı Kim Olur?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->