G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Ocak 2020 Perşembe

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Oyun Bozan

07 Mayıs 2018, 13:03
Bu makale 3943 kez okundu
Oyun Bozan
Osman Beyazkaya

 İktidarın müdahalesi ve içerdeki tartışmalar neticesinde çöken çatı aday çalışması sonrası iktidar çok rahatlamışa benziyor. 

Chp adayını daha ilan etmemekle birlikte İsmi geçen adaylar pek de umut vaadetmiyor.

Son dönemdeki doğru çıkışlarıyla sessiz yığınların sesi olmuş, milletin gönlünde yer etmeye başlamış Bilge Başkan sıfatını her açıklamasıyla hakketmiş Temel Karamollaoğlu bu seçimin sürprizi olabilir.

Milletin pek renk vermediği iktidar taraftarlarının medya, sosyal medya ve iktidar imkanlarıyla her yerde psikolojik üstünlük kurmaya çalıştığı bu süreçte Karamollaoğlu' nun gelişi bana 2005 te Ahmedi Necat'ın gelişini hatırlatıyor.

Ahmedi Necat da Tahran belediye başkanlığından gelmiş iran devrim muhafızlarının elediği bin aday içinden ilk yediye girebilmiş kimsenin şans tanımadığı bir cumhurbaşkanı adayıydı. O zamanın Gerçek Hayat dergisinde dört sayfalık iran seçimleri analizi vardı onu okumuştum ve neredeyse kendinden hiç bahsedilmemişti. Anketlerde %2.5 ten bahsediliyordu.
1. Tur seçimlerde %19 alarak büyük sürpriz yapmış ikinci tura çıkmıştı. Ummadık taş baş yarmıştı.Karşısında devrimin liderlerinden Haşim Haşimi vardı. İkinci turda oyların %62 sini alarak kimsenin ihtimal vermediği seçimi kazanmış, tevazusu ve birikimiyle milletin gönlünde taht kurmuş 8yıl iktidarda kalmıştı.

Temel Karamollaoğlu'nun duruşu tavrı tarzı bana bunu hatırlatıyor. İkinci tur hesabı yapan seçmenin ikinci turdaki en güçlü adayı Temel Bey görünüyor. İkinci tura çıktığı taktirde %50 nin üzerinde oy alabilecek en güçlü liderdir.

Bütün algı operasyonları bertaraf edilip halka doğru mesaj aktarılırsa Temel Karamollaoğlu bu oyunun bozanı olabilir. Hadi bakalım.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->