G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

08 Aralık 2019 Pazar

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

ŞANS İLE

11 Aralık 2017, 10:48
Bu makale 3393 kez okundu
ŞANS İLE
Gönül DOĞAN

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını… Yeni bir gelecek sunar bize aynı zamanda da yeni bir başlangıç… Yeni yılın tüm insanlığa ve ülkemize barış, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılınızı kutlarım. Her şey gönlünüzce olsun!  Diyerek ;

2017 yılı acıların yılı oldu, umarım geride kalacak.  2018 yılı hepimize  daha fazla umut, daha fazla sevinç, daha fazla mutluluk getirsin.

Tüm insanların yeni yıldan beklentileri farklı farklıdır. Çocukların istekleri iyi bir karne, ödevden başarılı not alma, cep telefonu ya da beğendiği ayakkabının onun olmasıdır. Yani çocukların istekleri onlar gibi masumdur. Yetişkinler ise yeni yıldan başarı, para,  şans, sağlık ve aşk ister. Bu istekler kişiden kişiye değişir ve mutlaka herkesin bir dileği, isteği vardır.

Yeni yılda insanlar bir araya gelir, eğlenceli vakitler geçirilir, birlikte yemekler yenir ve gece sonunda hediyeleşilirler. Tam yeni yıla girmekle birlikte milli piyango çekilişi yapılır. Bazı evlerde de bunun heyecanı yaşanır. Sonuç olarak yeni yıla bu şekilde girilir.

Yeni yıla girmeden evvel ki ay olan Aralık ayı hepimizin heyecanlı ve tatlı telaş yaşanılan bir aydır. Pek çoğumuzda yeni yapılan şeylere karşı heyecan ve telaş uyanır. Yeni bir seneye de girmek bu nedenle bizleri heyecanlandıran bir durumdur. Yeni yıla girmeden biten yılda neler yaşadığımız, bizi ne gibi sürprizlerin karşıladığı, acı tatlı hatıralar sevenlerimizle paylaşılır. Biten yılda ne gibi başarılarımız olduğunu da ölçeriz. 

 Her sene, yeni hayatın bir başlangıcıdır. Her yıla yeni bir heyecan ve yeni bir sayfayla başlamayı yeğleriz. Her yeni yıl yeni gelişmenin, ilerleme kaydetmenin, yeniliklerin kaynağıdır. Bu nedenle her yeni yılda çabalarımızı bir seviye artırmalıyız. Zamanı başaramayacağımız şeyleri düşünmekle geçirmemeli, bunları gerçekleştirmek için çabalamalıyız. Bunun için inancımız sağlam olmalıdır. Yeni yılda da girdiğimiz yılda güzel şeyler başaracağımıza, mutlu olacağımıza inanmalıyız.

Her yılbaşında sevdiklerimiz hatırlanmalı ve onları ufak bir hediyeyle de olsa sevindirmeli, onları bu yıl da çok sevdiğimiz hatırlatılmalıdır. Ayrıca yeni yılda bizim için iyi geçmesi amacıyla dileklerde bulunulur.

 Evet, ömür insanın elinde an be an eriyip giden bir buz gibidir. Aralık ayının ikinci yarısı bir hareketlilik, bir heyecan başlar şehirlerde. Alışveriş merkezleri yeni yıl ışıkları ile donanır, yılbaşı ağaçları süslenir, insanlar yeni yılda sevdiklerine alacakları hediyelerin telaşına düşerler. Peki, nedir bu günleri özellikle 31 Aralık gecesini bu kadar özel kılan?

31 Aralık da aslında her gün gibi bir gündür. Akşam güneş batar ve ertesi gün 1 Ocakta tekrar doğar. Ama bu yeni doğan güneşin, yeni gelen sabahın bir özelliği vardır. 1 Ocak yılın ilk günüdür. Güneşin etrafında bir  tam turunu tamamlayan dünyamız tekrar başladığı noktada bulmuştur kendisini. 365 gün sonunda eskiyen yıl yerini yeni yıla bırakarak, takvimlerde yeni yıl yerini almıştır. İşte yeni başlangıçlar için güzel bir fırsat…

Yeni yıl için hepimiz yeni yeni kararlar veririz. Bu yıl daha çok çalışacağım, spora başlayacağım, daha iyi bir insan olacağım hatta rejime başlayacağım diyen birilerini mutlaka duymuşsunuzdur.(bunlardan birisi de benim)

Aslında bu gibi kararlar almak için bir vesiledir yeni bir yıla başlamak. Üstelik yeni gelen yılla birlikte ümitlerimiz, beklentilerimiz de artar. Hayata bir mola verip, yeniden başlamak için güzel bir şans yakalarız.

31 Aralık akşamı saat tam 24 de yeni yıla merhaba derken insanların gözlerinde umut ışıkları belirir.

O yüzden özeldir, güzeldir. Dilerim ki bu yeni yılda da umutla dolsun yürekler ve hiç ağlamasın güzel gözler.

Sevgiyle kalın…

 

GÖNÜL DOĞAN

 

 

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->