G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Ocak 2019 Çarşamba

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

SEÇİMLERDE NASIL BİR STRATEJİ

23 Mayıs 2018, 16:55
Bu makale 419 kez okundu
SEÇİMLERDE NASIL BİR STRATEJİ
Fatma DEMİR

  Halkımızın mutluluğu, refahı için hizmet üretmek, hayata geçirmek bizim önceliğimiz., birlikte olmak size bu başarıyı getirir Seçim sürecinde tüm teşkilatların teyakkuzda oldukları, müthiş bir tempo ile halka ulaşmaya ve iletişim kurmaya çalışacaklarını izleyeceğiz bir döneme giriyoruz.

Son derece kaotik bir süreç. Bu sürece hazır olan, milletvekilleri adaylarımız bence eksiklerini kapatan, doğru yönetsel ,halkına sevgi ile yaklaşan ,siyasi partiler bir adım önde olacaklardır . Bu denli önemli bir gündemin baş aktörleri siyasi partilerimiz. İktidarıyla, muhalefetiyle hepsi de seçim startını vermiş, hazırlıklara başlamış durumda. Muhalefet partileri Ak parti ,CHP, MHP ve HDP ise, bu seçimde milletvekilleri adayları için çalışmalara başladılar. Amaçları oy oranlarını ve artırmak. Yine zorlu bir süreç yaşanacak. milletvekilleri adaylarımız şimdiden bu süreçten başarı ile çıkmak için yeni arayışlar içindeler.

 Aday değerlendirme, seçim hazırlıkları, stratejiler, planlar, ekip oluşturma, analiz ve toplantılar ile dolu bir süreç başlıyor.
Peki millet vekilleri adaylarımız bu seçimlere ne kadar hazır?
Bu seçimlere yönelik olarak stratejilerini iyi belirlediler mi?
Kaynaklarını iyi planladılar mı?
Risklerin farkındalar mı?

Siyasal Davranış Ve Kültür Seçme Tercihini Belirler
Siyasette empati, seçmen tercihlerini etkileyen dışsal çevre unsurlarının anlaşılabilmesi kapsamında önemsenir. Bunlar arasında ülkenin ya da seçim bölgesinin ekonomik ve siyasal yapısı, gelenekler, görenekler, seçmenin kültürel alışkanlıkları, siyasal davranış kalıpları gibi unsurlar bulunmaktadır. Bir ülkede muhafazakar geleneklerin güçlülüğü ya da bireyci kültürün gelişkinliği gibi unsurların, siyasal davranış ve siyasal kültüre etkisi bulunduğu görülmektedir. Siyasal davranış ve kültür de seçmen tercihlerini belirlemektedir. Milletvekilleri adaylarımız empatik davranış, seçmenin psikolojik özelliklerinin bilinmesini de gerektirir. Seçmenlerin seçim dönemindeki ve bölgesel olarak (örneğin Şırnak insanının psikolojilerindeki belirgin farlılıklar gibi) mevcut psikolojik yapısının anlaşılması, seçmeni anlamak açısından önemlidir. Seçmenin olaylara ve siyasal gelişmelere bakışındaki iyimser ya da kötümser olma durumu, seçim dönemindeki duygusal yapısı ve sorunlara karşı gösterdiği duyarlılık derecesi, kişilik özellikleri başlığında değerlendirilmelidir. Seçim kampanyalarını ve siyasal çalışmaları yürütenlerin seçmenlerin kişisel özelliklerini iyi bilmeleri ve kampanyaları ve siyasi etkinlikleri buna göre planlamaları gerekir.

Seçmenlerin genelde ve seçim öncesinde olaylara bakışını ve siyasal kimliğini belirleyen bir diğer unsur; iyimser ya da kötümser olmaları, saldırgan bir kişiliğe sahip olup olmadıkları, olaylar karşısında gösterdikleri tolerans dereceleri gibi kişilik özellikleridir. Genel olarak toplum bireylerinin (özellikle Şırnak insanına özgü) psikolojik kişilik özelliklerinin belirlenerek seçim kampanyalarında buna yönelik taktiklere ağırlık verilmesi yoluna gidilmelidir. Bütün bunları başarmanın yolu ise kendisini seçmenin yerine koymayı başarabilen siyasal çalışmalardır. Empatik davranış ve tutumlar, seçmenin samimiyet aradığı millet vekilleri adaylarımız alanında büyük başarılar elde edilmesini sağlar. Özellikle ülkemizde siyaset ve siyasetçinin halktan koptuğu, güven kaybına uğradığı ve samimiyet özelliklerini kaybettikleri koşullar dikkate alındığında, empatik davranış ve tutumlar, seçimlerde başarının anahtarı olarak görülecektir.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
Sitemizi Beğeniyor Musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->