G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

23 Ağustos 2019 Cuma

Ücretleri ödenmeyen maden işçileri eylem yaptı

HDP’ den Kahta’ya Çıkarma

Adıyaman milletvekili adayları Hasan Basri Yorulmaz, Mahmut Özdemir, İsmet Ardıç ile Kahta ilçe yönetimi ve kalabalık partili heyet Kâhta ilçe merkezinde 5 ayrı grup halinde Kahta ‘da esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

10 Haziran 2018 Pazar 14:21
Bu haber 425 kez okundu
HDP’ den Kahta’ya Çıkarma
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Haber7 Yaman muhabirinin edindiği bilgiye göre, Adaylar ve partili yetkililer konuşmalarında kamudan ihraç edilen on binlerce kamu çalışanı, iki yıla yakın bir süredir tüm demokratik hakları yok eden OHAL uygulamaları, tek adam yönetiminin oluşturduğu keyfilik, hayat pahalılığı, işsizlik Kürt sorununda tamamen güvenlik politikalarına teslim edilen çözümsüzlük ve bunlara bağlı olarak durma noktasına gelen ekonomik faaliyetler, siftah dahi yapamayan esnaf sorunları, tarımda pahalı ve zor ulaşılan girdiler yüzünden tamamen ithal ürünlerle sürdürülen faaliyetler gibi ülkenin ve yörenin temel sorunları dile getirildi.

HDP adayları geniş halk kesimlerinin karşılaştığı tüm sorunların çözümünde halktan, emekten ve adil paylaşımdan yana olan politikalar ile yaşanan tüm sorunların, güçlü bir takibi ve çözümü için çalışacaklarını ancak bunun gerçekleşebilmesinin %10 gibi antidemokratik yasal zorlamaların güçlü bir halk desteği ile aşılması ve HDP’nin olabildiğince güçlü bir grupla parlamentoda temsili ile mümkün olacağına vurgu yapıldı.

HDP Adıyaman milletvekili adayı Hayriye Korkmaz ve çoğunluğunu kadınların oluşturduğu partili heyet TUT ilçesinde esnaf ziyareti gerçekleştirdi.

Hayriye Korkmaz ve beraberindeki partililer; Yeniköy, Mezere, Muş, Sallak, Tırintil, Kösele ve Yalankoz köylerinde ev ve yol boyunca tarlalarında çalışan çiftçilerimizi ziyaret ettiler.

Genel hatları ile uzun yıllardır AKP’nin yanlış politikaları sonucu tüm sorunların bastırılarak ertelendiğini ancak; ülkede yaşanan Kürt sorununun demokratik ve barışçıl yönetmelerle çözümü yanında; pahalılık, eğitim, işsizlik, sağlık gibi sorunların da tek adamın inisiyatifine bırakılmayacak kadar hayati olduğu, geniş halk kesimlerince binmektedir.

Yaşanan tüm sorunların nedenlerinin, uzmanlar ve tüm kesimlerin görüşleri alınarak, diyalog ve külfeti paylaşıcı yöntemlerle çözülmesi gerektiği vurgulandı.

Tüm sorunların çözümünün güçlü bir HDP temsiliyetiyle daha da kolaylaşacağı, temsilde adalet ilkesi önündeki en büyük engel olan %10 seçim barajının halklarımızın bilge öngörüleri ve desteği ile daha kolay aşılacağı dile getirildi.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->