G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

17 Ekim 2019 Perşembe

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Yemin Töreni Devam Ediyor

Yemin töreni bugün 14.00'te başladı. Töreni TBMM Geçici Başkanı olarak İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz yönetiyor.

07 Temmuz 2018 Cumartesi 20:47
Bu haber 366 kez okundu
Yemin Töreni Devam Ediyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Meclis, milletvekillerinin yemin töreni için bugün saat 14.00’de  toplandı.Yemin törenini, TBMM Geçici Başkanı olarak İyi Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz yönetiyor.

27. dönem parlamentosunun en yaşlı üyesi olan eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal’ın sağlığının elvermemesi üzerine TBMM Geçici Başkanı olarak Yılmaz’ın yöneteceği oturumda Geçici Başkan Vekilliği’ni de AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü yapacak.

Yılmaz, tören öncesinde TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan görevi devraldı. Başkanlık mührünü de alacak olan Yılmaz, daha sonra TBMM Geçici Başkanı olarak Genel Kurul’u yönetecek. Köylü de Geçici Başkan Vekili olarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı Meclis’e gelişinde törenle karşılayıp uğurladı

TBMM Geçici Başkanlık Divanı’nda da en genç üyeler olarak AKP İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak, AKP Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AKP Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, AKP Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, CHP Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman ve HDP Diyarbakır Milletvekili Dersim Dağ görev alacak. 


Yemin töreninden önce de AK Parti Meclis Grubu, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında yeni dönemin ilk toplantısını yapacak. Erdoğan’ın konuşma yapacağı toplantının basına kapalı bölümünde ise TBMM Başkan adayı için temayül yoklamasının yanı sıra AK Parti’nin grup başkanı ile başkan vekillikleri seçiminin gerçekleştirildi.

Yemin töreniyle birlikte Meclis Başkanlığı süreci de bugün başladı. Adaylık başvuruları 11 Temmuz Çarşamba günü saat 24.00’te sona erecek. TBMM Başkanlık seçiminin ise 12 Temmuz Perşembe günü yapılması bekleniyor. Seçimlerde, birinci ve ikinci turlarda üye tam sayısının üçte iki (400 oy) çoğunluğu, üçüncü turda ise salt çoğunluk (301 oy) aranacak. 

Anahtar Kelimeler: Yemin TöreniTbmm Başkanı

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->