G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

20 Kasım 2019 Çarşamba

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Celal Topkan , Donalt Trump Neyi İma Ediyor?

Adıyaman CHP Eski Milletvekili Celal Topkan ABD Heyetinin Türkiyeye Ziyareti öncesinde konuyla ilgili önemli uyarı ve açıklamalarda bulundu.

07 Ocak 2019 Pazartesi 20:59
Bu haber 330 kez okundu
Celal Topkan , Donalt Trump Neyi İma Ediyor?
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 

Topkan: Trump Neyi İma Ediyor Olabilir? 
Adıyaman CHP Eski Milletvekili Celal Topkan ABD Heyetinin Türkiyeye Ziyareti öncesinde konuyla ilgili önemli uyarı ve açıklamalarda bulundu.
Adıyaman CHP eski Milletvekili Celal Topkan'ın uyarı ve açıklamaları şöyle:

TRUMP NEYİ İMA EDİYOR OLABİLİR?

Beyaz Saray’dan başkanlık tatil konutunun bulunduğu Camp David’e giderken Beyaz Saray bahçesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan ABD Başkanı Donald Trump, “Rusya IŞİD’den bizden daha fazla nefret ediyor, İran IŞİD’den bizden daha fazla nefret ediyor, Türkiye belki bizim kadar olmasa da IŞİD’den nefret ediyor” demiştir.(7.01.2019 yazılı basın ve internet haber siteleri)

ABD Başkanı Donald Trump’ın Türkiye ile ilgili söyledikleri önemliydi. Çünkü 1954’ten beri ABD istihbarat örgütleri ile MİT başta olmak üzere Türk istihbarat örgütleri (askeri polis) birlikte çalışıyorlar. İşbirliği yapıyorlar.


 
Türk istihbarat örgütlerinden daha güçlü olan, dünyada daha geniş bir istihbarat ağına sahip olan ABD istihbarat örgütleri, Türkiye’de yaşananları, Türkiye’yi yönetenlerde ve Türk istihbarat örgütlerinden çok daha derinlemesine biliyor.

Türk kamuoyu ve dünya kamuoyu şunu yakından biliyor. Suriye olaylar başlamadan önce Avrupa’dan, Asya’dan, Afrika’dan IŞIT (DEAŞ) terör örgütü üyeleri, Türkiye üzerinden Suriye’ye geçtiler. AKP iktidarı bu geçişlere kengel olmadığı gibi kolaylık sağladı. Bu durum defalarca yurt içinde yayın yapan gazetelerde ve yurt dışında yayınlanan gazetelerde yazıldı. Aynı şekilde yurt içinde ve yurt dışında televizyonlarda haber yapıldı. Ayrıca Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Urfa başta olmak Türkiye’nin her tarafından IŞIT’a (DEAŞ) terör örgütüne geniş katılımlar oldu. Suriye’ye geçip IŞIT terör örgütüne katılan, terör eğitimi alan Türklerden, Türkiye dönüp, Ankara, İstanbul, Gaziantep, Adana başta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinde terör eylemi yapanlar oldu. 

AKP ile IŞIT (DEAŞ) terör örgütünün geçmişteki ilişkisini yakından bilen ABD Başkanı Donald Trump, tamda yakın kurmaylarının Türkiye ziyaret edeceklerinin bir gün öncesi “Türkiye belki bizim kadar olmasa da IŞİD’den nefret ediyor” derken dolaylı bir şekilde de olsa, geçmişte AKP iktidarı ile IŞIT (DEAŞ) terör örgütü arasındaki ilişkiyi ve yakınlığı ima ediyor olabilir mi?


 

Anahtar Kelimeler: Celal TopkanDonalt Trump

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->