G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

10 Nisan 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Cyber Monday nedir? Bir alışveriş çılgınlığı daha gündemde: Siber Pazartesi!

Gün geçmiyor ki alışveriş çılgınlığına bir yenisi eklenmesin. Black Friday ya da Türkçe karşılığı ile Kara Cuma'nın ardından şimdi de Cyber Monday yani Siber Pazartesi gündemde. Peki Cyber Monday nedir? İşte Siber Pazartesi hakkında merak edilenler...

03 Aralık 2019 Salı 00:01
Bu haber 282 kez okundu
Cyber Monday nedir? Bir alışveriş çılgınlığı daha gündemde: Siber Pazartesi!
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Siber Pazartesi, Amerika Birleşik Devletleri’nde Şükran Günü tatilinden sonra Pazartesi için kullanılan bir pazarlama terimidir. Perakendeciler tarafından insanları çevrimiçi alışveriş yapmaya teşvik etmek için yaratılmıştır. Bu tarihte tıpkı Black Friday’de olduğu gibi indirimler yapılır. Buna göre Siber Pazartesi, 2 Aralık Pazartesi başlıyor ve 5 Aralık Perşembe günü sona eriyor.

GEÇEN YIL SİBER PAZARTESİ KARA CUMA’YI GERİDE BIRAKTI

Black Friday’de yapılan 7.4 milyar dolarlık internet satışı, geçen seneye oranla yüzde 20 daha fazla oldu ancak 2018’deki Siber Pazartesi kampanyasıyla ulaşılan 7.9 milyar dolarlık alışverişin gerisinde kaldı.

ABD’de 2005’ten beri kasım ayında yapılan Şükran Günü yemeğinden hemen sonra gelen ilk pazartesi günü Syber Monday kampanyası düzenleniyor. Bu gün kapsamında büyük şirketlerden ziyade küçük ve orta vadeli alışveriş siteleri indirime gidiyor. 2015’te düzenşenen Siber Pazartesi kampanyasında bir günde 2.98 milyar dolarlık alışveriş yapılmış, bu rakam 2017’de 6.59 milyar dolara çıkarak büyük bir yükseliş kaydetmişti.

Kara Cuma uygulamasının Türkiye’de karşılık bulması sonucu Siber Pazartesi’nin düzenlenip düzenlenmeyeceği merak ediliyor.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->