G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

11 Aralık 2019 Çarşamba

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Fatma Ulubey: Gazetecilik Suç Değildir!

Tütün ana Fatma Ulubey toplumun sorunlarını savunduğu için soruşturma geçirdiğini ve gazeteciliğin suç olmadığını basın açıklaması ile bildirdi.

19 Aralık 2018 Çarşamba 22:55
Bu haber 1310 kez okundu
Fatma Ulubey: Gazetecilik Suç Değildir!
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Adıyaman'ın tütün konusunda toplum ile birlikte meydanlarda cesurca çiftçinin mağduriyetinin giderilmesi için yaklaşık 100 bin tütün üreticisinin sorunlarını çözüme kavuşturmak için alanlarda üreticinin yanında olmuştu.Adıyaman'da sorunların çözümü için çaba sarf eden Fatma Ulubey, " Yerel seçimlerin ve adayların konuşulduğu şu dönemde bir vurguyu yapmadan geçmek istemiyorum. Bildiğiniz gibi  Adıyaman  ilimizin önemli bir geçim kaynağı Tütündür.  Halkın ekmek teknesidir tütün. Köydeki dağlık alanlarda vatandaşlarımız bir dönümlük tarlasına tütün diker. Çünkü tütünün geliriyle çocuğunu okula gönderir, oğlunu evlendirir. Tütün aynı zamanında kız çocuğunun çeyiz parasıdır. Bu vurguyu her platfofmda , üreticilerin alın terini savunmak adına hep dile getirmeye çalıştım. Çünkü ben çiftçilerimizin mağduriyetini dile getirdim.  Çünkü benim bir basın kimliğim vardı, bir siyasi kimliğim vardı. Adıyaman' da yaklaşık yüzbin kişinin sorununa nasıl kayıtsız kalabilirdim? " dedi.

Soruşturma Geçirdim Para Cezasına Çarptırıldım

Tütün konusunda soruşturma geçiren gazeteci Fatma Ulubey , Tarlalara girerek tütün üreticilerinin dertlerini dinledim, bir annenin bebeğini o acı , nasırlı elleriye nasıl emzirdiğine   tanık oldum. Ben Adıyaman CHP 1 Kasım 2. Sıra milletvekili adayı olmuş biri olarak, gazateci kimliğimle Tütüncüler pazarında , onların toplandığı alanda olmam kadar doğal ne olabilirdi?  Bundan dolayı soruşturma geçirdiğimi hatta para cezasına çarptırıldığımı daha önce kamuoyuyla paylaştığını ifade etti.

Bu Nasıl Suç Teşkil Ediyor? Gazetecilik Suç Değildir 
 
Gazeteci Fatma Ulubey, "Acı olan şu, ben sayfamdaki hukukçu arkadaşlarıma da seslenmek istiyorum. Ben o alanda kalabalık halka taşkınlık yapmadan, herhangi bir taşkınlığa meydan vermeden, anayasal çerçevede haklarını aramalarını vurgulamışken , anayasamızın bize verdiği bir hak olan 34. Maddeyi göstermişken bu haksızlığa uğradım.  Bu nasıl suç teşkil ediyor?  Bakın anayasamız ne diyor;

madde 34. - herkes, önceden izin almadan, silahsız ve saldırısız toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir. "
Bu bir siyasi soruşturma değilde nedir? İnanın bu soruşturmanın akıbetini ben de merak ediyorum.

Toplumun sorunlarını dile getirmek, onların alın terini savunmak asla suç olmamalıdır. Gazetecilik suç değildir.  

Ülkeyi yönetenler, yönetmeye talip olanlar halka korku değil güven vermelidir. Biz birlikte nasıl güçlü oluruz. Örneğin Eğitimde nasıl ilerde oluruz, yoksulluğu nasıl yeneriz, iş kazanlarını nasıl en aza indiririz , biz bilimde nasıl ilerleriz, dünya ülkeleriyle nasıl yarışırız bunun hesabını yapsınlar. Biz yüzü gülen bir ülke tablosunu nasıl yakalarız bunun hesabını yapsınlar.  Göreceksiniz nasıl güçlü bir ülke oluruz. Hak, hukuk , Adalet anlayışıyla.... " dedi.

Haber7yaman

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->