G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

21 Şubat 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Arama Motoru Nedir?

Arama motoru nedir? Arama motoru nasıl çalışır?, Arama motroları nelerdir?

31 Temmuz 2018 Salı 02:02
Bu haber 1210 kez okundu
Arama Motoru Nedir?
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
 Arama Motoru Nedir?
Tekonolojinin gelişmesi ile birlikte internet kullanıcı sayısıda artmıştır. İnternet kullanıcılarının ihtiyacı olduğu veriyi içeren en kapsamlı web sayfalarının arandığı veya aratıldığı bilgisayar teknolojisi sistemidir/yazılımıdır.
İnternet kullanıcısı her gün en az bir kere arama motorunu kullanmaktadır. Yaklaşık 3,5 milyar internet kullanıcısı ve 1,5 milyardan fazla web sitesi kullanılmaktadır. İnternetteki tüm içerikleri oluşturan sayfalar 50 trilyon civarındadır. Gazete internet sitesi, sosyal medya sitelerindeki her adres bir web sayfasıdır. Her içeriği bünyesinde barındırmaktadır. Web sayfasının çokluğunun avantajlarının yanında dezavantajları da vardır. Veri çeşitliliğinin fazla olması sayfa sayısının çokluğuyla ilişkilidir. İhtiyacınızı karşılayabilecek web sayfasını veya veriyi nasıl bulacaksınız? Aradıkları sayfaları kolayca bulabileceğiniz bir araçtır. İşte bu araçlar başta Google, Yandex, Yahoo! ve Bing olmak üzere çeşitli arama motorları vardır. En çok kullanılan arama motoru olan Google tüm ihtiyaçları karşılar niteliktedir.

Arama motoru genelllikle 3 aşamada gerçekleşir.  Web motoru , arama motoru için web sayfanızı bulur, tarar ve içeriklerini karşınıza getirir.Kullanıcı anahtar kelime girerek arama motorunda arama yapar ve kayıtlı veri tabanında ki güncel bilgiyi karşınıza çıkarır. Web sayfaları filtrelenir sırama yapılır en uygun sayfa en başta yer alır. 
Kendi imakanları ile kullanıcı bir bilgiyi bulması oldukça zordur. Kullanıcı bulsa dahi en iyi ve doğru olduğuna karar verebilmek için hepsinin tek tek değerlendirmeye alır. Aarama motorları işlemleri hızlı ve doğru veriyi karşınıza çıkaran arama motorudur. Arama motoruna anahtar kelimeler girilir.
Dünya genelinde yüzde 80 kullanım oranı ile Google en çok kullanılan arama motorudur. Google'yı bing takip etmektedir. Google Türkiye'de en çok kullanılan arama motorudur. En hızlı arama motoru olmasından dolayı google en çok tercih edilen olmuştur.     Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->