G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Kasım 2019 Salı

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

İnternet Haberleri Gündem Oluşturuyor

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet haberleri vatandaşın ilgisini çekiyor.

11 Aralık 2018 Salı 23:23
Bu haber 670 kez okundu
İnternet Haberleri Gündem Oluşturuyor
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Medya ve yazılım sektörünün gelişmesiyle birlikte internet haberciliği de teknoloji ile birlikte gelişmeye devam ediyor. Yazılı ve görsel medyanın yanında internet yazılım medyasıda gelişmeye ayak uyduruyor. Haber portallarıyla birlikte fotoğraf haber, görüntülü haber, video haber ve her türlü yazılımı bünyesinde barındıran internet haber siteleri okuyucunun tercihi oluyor. 

Türkiye de sayısı milyonları geçen internet haber siteleri sosyal medyaya da ayak uydururak medya sektörüne öncülük ediyor. Daha çok kitleye ulaşmaya çalışmak isteyenler google aramalarında anahtar kelime üreterek istedikleri bilgilere ulaşıyorlar.

İnternet haberciliğini tercih edenler haber, haberler , haber oku, sondakika haber, haberler , yerel haber , dünya haber, teknoloji haber, magazin, haber, spor haberleri, siyaset haberleri,  ekonomi haberleri vb anahtar kelimeleri türeterek istedikleri haber sitesine ulaşmaya çalışıyor. 
Teknoloji ile birlikte yazarların tercihi de internet haberciliği oluyor. Yazarlar internet haber sitelerinde köşelerini yayınlayarak kitle oluşturuyorlar. Okuyucu yine ulaşmak istediği yazara google arama motoru sayesinde aramak istediği yazarı yazarak yazara ulaşmaya çalışıyor. Google hite göre yani aramalara göre tıklanan kelimenin çokluğuna göre internet ha ber sitesini arayıcının karşısına çıkarıyor. Bu sayede okuyucu, araştırıcı aradığı bilgilere ulaşmaya çalışıyor. Bu sayede hızlı gelişen teknoloji ile birlikte internet haberleri de ön plana çıkıyor   .
Gazete ve dergi sahipleride kendi yayınlarına ait internet haber sitelerini aldıkları domain ve Hosting sayesinde internet medyası sayesinde okuyuculara ulaştırıyor.
Bunun yanında yerel ve genel yayın yapan haber siteleri bulundukları çevreye göre haber sitesi oluşturuyor. Yerelde şehir isimleri haber sitelerinin ismini oluşturuyor. Örneğin Adıyaman ilindeki yerel medyalar Adıyaman ismini kullanarak domain satın alarak adıyaman haberlerini yapıyor. adiyamanhaber , adiyamanlilar , adiyaman02 , adiyamanses , adiyamansondakika, adiyamangüncel, gibi internet haber siteleri bulunuyor. İline göre isimler bulunup internet medyasına kazandırılıyor.  Com, net vb uzantılar kullanılarak yayın yapılmaktadır. 
Gelişen internet haberciliği reklam bekliyor. Sayfalarında reklam köşeleri buluna  internet haber siteleri şirketlerden reklam alıyor veya google adsense reklamları ile gelişiyorlar.

İnternet medyası ve internet  haberciliği hızla gelişiyor. 


    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->