G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

16 Aralık 2019 Pazartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Şems-i Revan Yollarda

Adıyaman Üniversitesi Besni Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölümü tarafından üretilen Şems-i Revan adlı güneş enerji sistemli aracının tanıtımını yaptı.

26 Nisan 2017 Çarşamba 13:34
Bu haber 1036 kez okundu
Şems-i Revan Yollarda
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Edinilen Bilgiye Göre, Tanıtım etkinliğinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün yanı sıra Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR, Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mücahit ÇELİK, akademik ve idari çalışanlar ile öğrenciler yer aldılar.

Son yıllarda yakaladığı ivmeyle kendisinden önce kurulan birçok üniversiteyi gelişim anlamında geride bırakan Adyü, kendi güneş enerjili aracını kendisi üretmeye de başlarken, şebekeden yani elektrik hattından da şarj oluyor. Güneş enerjili araç 2 saat boyunca seyir halinde ilerleyebilme ve 40 km/sa hıza ulaşabilme kabiliyetine sahip.

Üniversite Gençlik Meydanında test sürüşünü Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ'nün yaptığı Şems-i Revan (Güneşte Yürüyen) adlı güneş enerjili araç görenlerin büyük beğenisini kazandı. Konuile ilgili açıklama yapan Üniversite Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ;

“Aracımız bünyemizde bulunan Besni Meslek Yüksekokulu Mekatronik Bölümü öğrencileri tarafından tesis edilmiştir. Sekiz öğrencimizin projesi olan aracımız görüldüğü gibi büyük fedakarlık ve hummalı bir çalışmanın ürünüdür. Aracımız kampüste kullanılmak üzere üretilmiş olup öğrencilerimize de pozitif motivasyon kaynağın olmuştur. Teorik çalışmaların yanında atölye çalışmasının da önemi burada ortaya çıkmıştır. Yapılan bu çalışma hedefe doğru emin adımlarla yürüdüğümüzün de göstergesidir. Biz üniversite olarak aranan öğrenci yetiştirmeyi kendimize şiar edindik. Gayretli çalışmalarından dolayı öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının da devamını bekliyorum” dedi.

Besni Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Mücahit ÇELİK ise, çalışmadan dolayı öğrencilerini tebrik ederken, bu tür çalışmaların devam edeceğini belirtti. Mekatronik Bölümü Öğretim Görevlisi Zihni Alp ÇEVİK’te teknolojide sınır olmadığını belirterek, daha gelişmiş araç türleri üretmeyi hedeflediklerinin altını çizdi. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->