G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

10 Nisan 2020 Cuma

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Üniversite Sınavı Stresine İyi Gelecek Okutulup, Üflenmiş Yazı

22 Nisan 2019, 00:18
Bu makale 888 kez okundu
Üniversite Sınavı Stresine İyi Gelecek Okutulup, Üflenmiş Yazı
Nazan Taştan YAPICI

   Geldi bahar ayları, gevşedi gönül yayları. Şimdi bir zamanlar biz öğrenciyken dershanelerde, üniversiteyi kazanmak gibi çılgınca bir hayalimiz vardı. Dönem başlar başlamaz yüksek bir motivasyonla başlardık çalışmaya. 
    Konu çalışmaları, tekrarlar, testler, deneme sınavları ... Falan filan gibi manyakça bir çalışmanın içine girerdik. Eee haklıydık da, zira hayallerimiz vardı. Ne mi yapacaktık, ailemizi utandırmayacak, onların bize harcadıkları emeği-parayı boşa çalmayacaktık. Bunun için de ne olursa olsun gece geç saate kadar çalışmak gerekiyordu. Çünkü daha çok çalışıyor süsü vermeliydik kendimize, neden çünkü gündüz veya akşam çalışanlar kazanamazdı, özellikle gece çalışmak gerekiyordu. Daha inandırıcı oluyordu çünkü.
    Buraya kadar sorun yok elbet. Hocalar soru getirin ULEYN, diye ellerini masaya vuruyor, bizler de hadi götürelim bari, adam kızmasın, hiç olmadı bir şeyler öğreniriz diyorduk. 
    Sonra ne mi olurdu, sonrası iyilik güzellik bahar geliyordu ve olanlar oluyordu.Hocalarda öfke tavan yapıyor tabi, neden mi herkeste bir rehavet,çalışmalar parası kalmayan müteahhitin inşaatı gibi yarım kalıyordu.Hemen inşaat alanını terk ediyorduk adeta. "Hayırdır gençler, ne oluyor size. Bakıyorum da geldi bahar ayları, gevşedi gönül yayları. Ya insaf edin be, dershanede duvar, sıra bırakmadınız şiir, şarkı, isim yazmaktan.Bir derdiniz varsa çıkın karşısına söyleyin, yoksa da bize bu zulmü yapmayın.Ulan verdiğiniz parayla her yaz duvarları boyuyor,  sıraları tamir ettiriyoruz. Bize de yazık, vallahi  bir şey kazanmıyoruz.Bari çalışıp sınavı kazanın da reklamımız olsun, çok şey mi istiyoruz? "dediğinde gerçekten hocalarımızın durumuna üzülüp  bahar rehaveti, gönül yayı dinlemeyip ders çalışıyorduk. Böyle böyle kazandık işte, sonuç olarak aileler mutlu, öğretmenler mutlu, bizler de mutlu olalım bari, diyorduk .
    Tabi ki sevgili gençlik  bu işin esprisi. Sizin için bu yıl yağmur ve soğuk hava duasına çıktım ve kabul oldu. Sırf niçin biliyor musunuz? Gönül yaylarınız gevşemesin diye,  aman sonra tekrar konsantre olmazsanız kim bilir ne olur? Bakın duayı öyle abartmışım ki, canı gönülden diledim çünkü, nisan biterken bile kar yağıyor. Sırf siz çalışın diye, başka niyetim yok vallahi . Gönül yaylarınız da üniversitede gevşer artık, haksız mıyım?
    Size bol konsantrasyonlu, yanlışsız hatta ful çektiğiniz çalışmalar dilerim. Unutmayın az kaldı.Birazcık daha sabır ve azim.

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->