G-302868

36- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

37- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

38- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

39- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

40- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

9- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

10- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

11- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

12- REKLAMLARI TIKLA -->

19 Ekim 2019 Cumartesi

Adıyaman Geriledi, Yoksullaştı

Depremzedelere Yardım Eli Uzatıldı

Adıyaman Samsat'ta depremde mağdur olan vatandaşlar için ramazan kolisi dağıtıldı.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:49
Bu haber 510 kez okundu
Depremzedelere Yardım Eli Uzatıldı
7- REKLAMI TIKLAYINIZ -->

 Edinilen bilgiye göre Adıyaman'ın Samsat ilçesinde Samsat'ta yaşanan deprem sonrasında bir platform tarafından depremzedelere yardım kolisi dağıtıldı. Yaklaşık 300 koli deprem bölgesine ulaştırıldı. Ramazan kolisi dağıtımı platform görevlileri tarafından yoksul aileler tespit edilerek yapıldı. Ramazan ayında yoksul ailelerin yapılan yardımlar sonrası vatandaşların yüzü güldü.Toplamda yaklaşık 700 koli dağıtıldığı belirtiliyor. 

"Doyduğumuz yerden Doğduğumuz  yere hizmet"

Dünyanın dört bir yanından üyesi bulunan Çağdaş Adıyamanlılar Platformu (ÇADAP), "Doyduğumuz yerden doyduğumuz yere hizmet" sloganıyla Adıyaman'ın Samsat ilçesindeki deprem mağdurlarına yardım eli uzattı. 695 adet ramazan kolisi toplayan platform üyeleri kolileri ihtiyaç sahiplerine dağıttı.

Çok sayıda ülkeden iş, sanat, politika, eğitim, sağlık ve özel sektör temsilcilerinin katılımıyla saygın bir sivil toplum hareketine dönüşen Çağdaş Adıyamanlılar Dayanışma Platformu (ÇADAP) üyeleri ramazan ayının ruhuna yakışır bir projeye imza attı. "Doyduğumuz yerden, doğduğumuz yere hizmet" sloganıyla yola çıkan platform üyelerinin bağışlarıyla 695 adet ramazan yardım kolisi alındı. İçerisinde gıda malzemeleri bulunan yardım kolileri, geçen ay 5.1 şiddetindeki depremle sarsılan Samsat ilçesi başta olmak üzere, Gölbaşı, Kahta, Çelikhan, Besni ilçeleri ve Şambayat beldesi ile Adıyaman Merkez'deki ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırıldı. ÇADAP'a dağıtım sırasında Adıyaman Gönüllü Anneleri de destek verdi. Bir esnaf da aracını dağıtım ekibine tahsis ederek yardım organizasyonuna katıldı. 

"DAHA FAZLA HİZMET GÖTÜRECEĞİZ"
ÇADAP Başkanı Aziz Levent Binzet, "Doyduğumuz yerden, doğduğumuz yere hizmet" felsefesiyle kurmuş olduğumuz platformumuzun bu kampanyasına hemşehrilerimiz büyük ilgi gösterdi. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Platform Sekreterimiz Mustafa Türkoğlu ile Gönüllü Anneler grubundan Nejla Bilgiç Özelçive Barış Binzet'in emekleri için de minnettarız. Adıyamanımız'a önümüzdeki dönemlerde daha fazla hizmet etmek amacında olan platformumuz Adıyamanlılar'ın odak noktası haline gelmiş durumda olup, kimliğinde Adıyaman yazan her hemşehrimizin platformudur. Büyük özveriyle çalışan arkadaşlarıma, bizden maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum." dedi.

"KOMŞUSU AÇKEN TOK YATANLARDAN OLMADIK"
Adıyaman Gönüllü Anneler kurucusu Nejla Bilgiç Özelçi ise, "Adıyamanlı olup da gönülleri hâlâ Adıyaman için atan, yapılan yardımlarda katkıda bulunan hemşerilerimizin hayırlarının kabul olmasını dilerim. Biz millet olarak komşusu açken tok yatanlardan olmayı tercih etmeyip bir nebze de olsa yaralara derman olmaya çalıştık. Dileğim ülkemizde ihtiyaç ailelerin kalmamasıdır. Her insanın belli bir düzeyde yoksulluğun üstünde yaşayabilmesidir." diye konuştu.haber7yaman

Anahtar Kelimeler: SamsatRamazan

    Yorumlar

26- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
SON YORUMLAR
HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
3- REKLAMI TIKLAYINIZ -->
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
SAYFALAR
e-gazete
  • Güne Bakış Gazetesi - 16 Mayıs 2018 Manşeti
SENDE YAZ
Ziyaretçi Defteri
Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

Ziyaretçi Defteri
ARŞİV
6- REKLAMI TIKLAYINIZ -->